Posledním utkáním, u kterého zkušený obránce Marian Morava v dresu Havlíčkova Brodu byl, tak bylo vítězství 2:1 po prodloužení nad lídrem z Mladé Boleslavi.
Šestatřicetiletý bek, který má bohaté zkušenosti nejen z české extraligy, ale i německé druhé nejvyšší soutěže, přiznává, že už jednou podobnou situaci zažil.

„Něco podobného se mi stalo v Mladé Boleslavi. Ale to jsem se posunul o patro výš, do extraligy, takže tam to až tak špatné nebylo," vzpomíná na sezonu, ve které později nastupoval za Litvínov.
Přes všechny zkušenosti ale nenadálý vyhazov z havlíčkobrodské Kotliny příjemný není. „Samozřejmě jsem zklamaný. Bohužel vedení se takhle rozhodlo a já to musím akceptovat," tvrdí známý bouřlivák.

Rebelům se po skvělém začátku, kdy se několik kol vyhřívali na první příčce, přestalo dařit, přišla série devíti porážek z deseti utkání a od té doby byl na hráče vyvíjen tlak. Nejprve byl z týmu uvolněn Václav Meidl, konkrétní náznaky, že by měli následovat další hráči, se však neobjevily.

„Sezona se vyvíjí tak, jak se vyvíjí. Už dva měsíce na nás byly vyvíjeny určité tlaky. Na druhou stranu to ultimátum, které jsme v prosinci dostali, jsme překročili a vybojovali jsme ještě více bodů. Doma nám sice nevyšel zápas s Olomoucí, na druhou stranu ty ztracené body jsme vynahradili výhrou v Mladé Boleslavi," přemítá Morava.

Jedním z argumentů pro odchod Moravy s Třetinou bylo, že klub chce dát větší prostor talentovaným odchovancům. „V Havlíčkově Brodě jsou určitě šikovní hráči, kteří si ten prostor zaslouží. Jak říkám, vedení se rozhodlo tak, jak se rozhodlo, a nedá se nic dělat. Já s tím nic neudělám," konstatuje muž, který letos v sestavě Havlíčkova Brodu nechyběl ani jednou.

Před Moravou tak nyní leží nečekané rozhodování. O tom, kam povedou další kroky v jeho hokejové kariéře, však zatím příliš nepřemýšlí. „Na tohle je zatím brzo. Teprve včera (v pondělí – pozn. red.) jsem se tuhle zprávu dozvěděl. Uvidíme, co přinesou další dny," dodává Morava.