Proti němu se postavili domácí hokejoví junioři posíleni o Simona Berana a Davida Valu, kmenové hráče A-týmu. V sestavě Bruslařů nechyběli ani hráči, kteří také koketují s prvním mužstvem.

To samé se však dá říci i o Jihočeších. Zápas nakonec přinesl dramatickou bitvu, v níž se hosté dostali do dvoubrankového vedení, které ve třetí třetině umazalo úspěšné trestné střílení. Na víc se ale Havlíčkobrodští nezmohli, a tak padli nejtěsnějším rozdílem.

JUNIOŘI – PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS

H. BROD – PÍSEK 1:2
Písek měl raketový start do první třetiny. Již ve druhé minutě se po Volfově nabídce před branku prosadil David Ruda. Jihočeši měli v úvodní dvacetiminutovce více ze hry, ale nedokázali zúročit nabízené šance. Proti byl buď Kekula, nebo vychýlená muška. Domácí tým zlepšil do druhé třetiny hru a byl rázem Písku vyrovnaným soupeřem. Šance se střídaly na obou stranách, leč hráči od Otavy měli pořád navrch. Asi v polovině střetnutí ale přišel mírný obrat a nebezpečněji hrozili Bruslaři. Ti ale několik tutovek neproměnili, jelikož je vychytal Kadlec. Za střeleckou neproduktivitu přišel trest. V početní výhodě napřáhl na modré čáře Koutenský a jeho pokus šikovně tečoval mimo dosah Kekuly Milan Hřebíček.

Dvoubrankový náskok se však v polovině závěrečného dějství ztenčil. Volf sekl v úniku Davida Valu a sudí nařídil trestné střílení. Vala se rozjel, vymíchal Kadlece a zatímco ten klouzal k levé tyči, domácí obránce, slavící v tento den narozeniny, zavěsil puk k té druhé. Závěr zápasu přinesl dvě bitky. Nejprve se popral Polák s Kajtmanem a hned po udělení trestů se do sebe pustili Cejpek s Rudou, kteří putovali do sprch. Bruslaři ještě zkusili v závěru power-play, ale písecká obrana si už výsledek pohlídala.

„Je to stejná písnička, jako v předchozích zápasech. My jsme se soupeři typu Warrior Brno, Tábor, Písek dali pouze dva góly, z toho jeden od obránce z penalty. Za stavu 0:1 jsme měli ve druhé třetině tři čtyři slušné gólové příležitosti, které jsme nedali, a přišel trest v přesilovce. Ve třetí třetině jsme sice dali kontaktní gól, ale víc už jsme nezvládli. Co nás trápí, je malá agresivita útočníků před bránou. My se bojíme jít tam, kde to bolí. Proto dáváme tak málo gólů. Jak já říkám, tak na jeden gól se vyhraje jednou za sezonu. Obrana nám funguje slušně, ale koncovka je taková – já tomu říkám – sterilní. Ještě je dost času na tom zapracovat, ale hlavně sami hráči si musí začít věřit. To je to, proč byl Písek lepší a zaslouženě vyhrál," řekl trenér brodských juniorů Richard Cachnín.

Branky a nahrávky: 49. Vala (TS) – 2. Ruda (Volf), 40. Hřebíček (Koutenský, Ruda). Rozhodčí: Jan Doležal – Marek Honza, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 7:8, navíc Cejpek 5+OK [HRUB] – Jiřinec 10 min. OT [NARZ], Ruda 5+OK [HRUB]. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 86. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:0. H. Brod: Kekula (Adam) – Vala, Lacina, Suchý, Semrád, Vacek, Mendl – Beran, Cejpek, Hlídek, Jelínek, Kraučuk, Polák, Abbrent, Mäki, Křížek, Přibyl, Hubert, Di Pietro.

(rwa)