H. KRÁLOVÉ – H. BROD 3:2

„Po delší pauze nám dělal začátek utkání problém. Domácí na nás nastoupili a my jsme trošku nechytili start. Ale díky gólmanovi jsme přečkali první třetinu a paradoxem bylo, že v naší přesilové hře jsme dostali první gól. V kabině jsme si pak něco řekli a myslím, že po dvě třetiny jsme byli Hradci naprosto vyrovnaným soupeřem. Dneska si neodvážíme ani bod, i když si myslím, že bychom si ho zasloužili. Hokej se ale hraje na góly a my jsme selhali v koncovce. Měli jsme několik stoprocentních gólových šancí, i v power-play jsme sahali po bodu, ale štěstí se má jít naproti, takže gratuluji domácím. Penalty jsou teď taková naše noční můra, z posledních šestnácti nájezdů jsme ani jeden nedali. Přitom jsme vždycky inkasovali jen jeden, takže gólmani nám chytají dobře, akorát střelci nedávají góly,“ řekl k utkání trenér juniorů Richard Cachnín.

Branky a nahrávky: 15. Síla (Pinkas), 22. Voňka (Kynčl, Sklenář), 54. Perička (Pinkas), rozh. náj. Sklenář – 22. Kopic (Fiala), 55. Tecl (Cachnín, Najman). Rozhodčí: Petr Úlehla – Ondřej Bohuněk, Michal Laczko. Vyloučení: 5:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 34. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1 – N 0:0 – 1:0. Havlíčkův Brod: Nedvěd – Dvořák, Nepokoj, Horák, Najman, Krejčí, Dudycha – Vaňous, Petržilka, Kopic, Tecl, Hromádka, Fiala, Švec, Vyvial, Pokorný, Kulhánek, Cachnín, Holenda.

H. BROD – PARDUBICE 3:7

„Odehráli jsme dobrou půlku utkání, ale duel se lámal v přesilových hrách, kde jsme zbytečnými fauly dostali soupeře na koně. Pardubice využily dvě přesilovky a odskočily nám na rozdíl tří branek. Se soupeřem takových kvalit je těžké vyrovnat utkání nebo dokonce otočit. Mrzí mě, útočná fáze, ve které si vytvoříme několik šancí, ale nejsme schopni dát gól. Je to o hráčích, kteří hrají hokej, kdybychom nabídnuté příležitosti proměnili, mohli jsme zdramatizovat utkání,“ ohodnotil duel domácí kouč Richard Cachnín.

Branky a nahrávky: 6. Hromádka (Švec, Košťál), 49. Vaňous (Fiala, Adam), 56. Petržilka (Kohout, Dudycha) – 3. Bucek (Kostka), 11. Rohlík (Trejbal, Koffer), 27. Bučko (Mert, Koffer), 32. Mert (Pochobratský), 35. Rouha (Hledík, Pochobradský), 45. Kostka (Oliva, Bucek), 58. Hledík (Pochobradský, Rouha), rozh. náj. Rouha. Rozhodčí: Filip Vrba – Tomáš Měkýš, Ondřej Polák. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Třetiny: 1:2, 0:3, 2:2 – N 0:0 – 0:1. H. Brod: Nedvěd (32. Král) – Dudycha, Košťál, Dvořák, Najman, Adam, Krejčí – Cachnín, Tecl, Holenda – Kopic, Vaňous, Fiala – Švec, Kohout, Hromádka – Vyvial, Kulhánek, Petržilka.