I. LIGA JUNIORŮ

H. BROD – CHRUDIM 5:4
Domácím chyběli Kuchta s Ludvíkem, mužstvo posílil naopak Chlubna, hráči od Chrudimky měli ve svých řadách posily z Pardubic. Rebelové šli do vedení již ve 4. minutě brankou Chlubny 1:0, následující minuty však ukázaly, jak houževnatý soupeř do Kotliny přijel. Hosté drželi s Brodem krok a měl dokonce více slibných příležitostí, Jiruška se proháčkoval až před Spáčila, obelstít ho však nedokázal.
Hráči z Vysočiny sehráli mizerně tři přesilovky, až v závěru se vydařila ukázková kombinace dvojice Hlídek – Brebera, žel bez brankového efektu. Hned v úvodu prostřední části dal Hlídek druhý gól a zdálo se, že brodští mladíci ovládnou hru. Nestalo se, naopak hosté přidali v agresivitě, stále kousali a v polovině střetnutí si Broďáci tak dlouho pohrávali s ohněm, až je potrestal Burdoň. Aby toho nebylo málo, ještě v téže minutě Kohoutek srovnal na 2:2. Naštěstí za dvě minuty odpověděl Chlubna na 3:2, když proměnil trestné střílení. Hokejisté z Kotliny ožili, vrhli se do útočení,soupeř však stále s nimi držel krok.

V závěru třetiny stálo štěstí na jejich straně a podržel je gólman Peřina. Nejdříve vystihl chytrou teč od Pazourka, vzápětí lapil bombu z hole Chlubny. Chrudimští nerezignovali, pokoušeli se o zvrat a před brodskou klecí bylo místy i pořádně dusno. Z trápení vysvobodili spoluhráče deset minut před koncem Lang s Breberou, když v rychlém sledu zvýšili až na 5:2.

Klidu se však Rebelové nedočkali. Chrudim gólem Boháče se vrátila do zápasu, zatroubila k alarmu a brodští mladíci jenom pečlivě bránili. V posledních sekundách hokejisté od Chrudimky dokonce při vlastním oslabení stačili dát kontaktní gól na 5:4, na víc už jim nezbýval čas.
„Hosté překvapili, byl to spíše boj než pohledný hokej, nám pomohl hodně již první ligou ostřílený Chlubna, který patřil k nejlepším na kluzišti. Měli jsme osm přesilovek, nevyužili ani jedinou," jenom si povzdechl šéf brodské lavičky Richard Cachnín.

Branky: 4. a 35. Chlubna, 22. Hlídek, 46. Lang, 47. Brebera – 32. Burdoň, 33. Kohoutek, 48. Boháček, 60. Karásek. Rozhodčí:Homola – Klouda, Zídek. Vyloučení: 3:8 bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci:35. Třetiny: 1:0, 2:2, 2:2. H. Brod: Spáčil – Němec, Krajcigr, Vlček, Mendl, Bancíř, Macek – Hlídek, Brebera, Chlubna – Pazourek, Lang, Drobný – Málek, Polák, Kittler – Přibyl, Šidlák.