EXTRALIGA JUNIORŮ

ÚSTÍ N. L. – H. BROD 4:2

Junioři se vydali do Ústí nad Labem v oslabené sestavě, když měli k dispozici jen třináct hráčů do pole. Slovan byl aktivnější a postupně si vypracoval tříbrankový náskok. Mladí Bruslaři však zabrali a zadělali na drama. Ve 48. minutě prolomil střeleckou mizérii Radim Pejchal a v 57. minutě vstřelil kontaktní branku Matyáš Machovský. Víc už však Cachnínovi svěřenci nestihli, navíc inkasovali při závěrečné hře bez brankáře a odvezli si porážku 2:4.

Branky a nahrávky: 15. Štěpánek (Šešina, Šindelář), 21. Gottfried (Harkabus, Janoušek), 36. Harkabus (Janoušek, Stuchlý), 60. Janoušek (Šindelář, Brandner) – 48. Pejchal (Košťál, Kerber), 57. Machovský (Pejchal, Trupl). Rozhodčí: Daniel Kraval – Patrik Goltsch, Lukáš Sýkora. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:2. Havlíčkův Brod: Nedvěd – Kerber, Klofáč, Kratochvíl, Endl, Trupl, Škareda – Pártl, Kravec, Košťál, Vacík, Machovský, Pejchal, Juřica.

PÍSEK – H. BROD 3:4

Písečtí do utkání vtrhli jako uragán a ve třetí minutě už se mohlo slavit, protože hostujícího brankáře prostřelil František Schwartz. Domácí hokejisté se po vstřelené brance nadále drželi v útočném pásmu a pokoušeli se o vstřelení další branky a to se jim povedlo. Schwartz nalezl zadovkou Václava Brože, který skóroval.

Králové mohli vést už 3:0, ale branku rozhodčí neuznal z důvodu vysoké hole. Avšak krátce po této situaci se ozvala i ofenziva soupeře. Rychlý brejk dokázal využít Filip Dymák. Vypadalo to, že těsné vedení si domácí pohlídají do konce první třetiny, ale dvě minuty před koncem fauloval Matěj Novotný a rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou. Samostatného nájezdu se ujal šikovný útočník Richard Cachnín, kterému nedělalo problém přesně zakončit.

Ve druhé třetině se diváci dočkali jen jediné branky. Schwartz skvěle obešel bránícího hráče a jel po křídle nikým nehlídaný, přihrál na opačnou stranu, kde číhal Václav Brož, který si tak připsal druhý gól v utkání.

Havlíčkův Brod ale nechtěl odjíždět s prázdnou a okamžitě na svého soupeře tlačil. Jeden z protiútoků Havlíčkova Brodu vyšel na výbornou. Autorem vyrovnávací branky byl označen Matěj Krejčí. Poté se bohužel pro domácí projevilo známé hokejové ,,Nedáš, dostaneš!“. Milan Petřík trefil tyč a z následné protiakce se prosadil Lukáš Pokorný.

Branky a nahrávky: 3. Schwartz (Tampier, Šafář), 9. Brož (Schwartz), 25. Brož (Schwartz) – 10. Dymák (Machovský), 18. Cachnín (TS), 48. Krejčí (Musil, Pejchal), 52. Pokorný (Vacík). Rozhodčí: Tomáš Poskočil – Tomáš Kučera, Václav Kubíček. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Třetiny: 2:2, 1:0, 0:2. Havlíčkův Brod: Petržílka – Kratochvíl, Klofáč, Škareda, Kerber, Trupl, Krejči, Besmák – Machovský, Juřica, Pokorný, Pártl, Dymák, Pejchal, Rauš, Vacík, Musil, Košťál, Cachnín.