Možná i proto doma proti Žďáru nad Sázavou neprodloužili vítězné tažení, s regionálním soupeřem pouze remizovali.

I. LIGA JUNIORŮ
H. BROD – ŽĎÁR N. S. 3:3    
Po úvodní bezbrankové dvacetiminutovce se diváci dočkali první branky na začátku druhého dějství.   To namazal Kubát Račanskému, který před brankářem Pešoutem zachoval klidnou hlavu, zabrzdil před ním a zvedl mu puk přesně do šibenice. Radost Havlíčkobrodských trvala jenom dvě minuty. Po brejku Peňáze a Daniela Bednáře se druhý jmenovaný dostal na brankovišti k dorážce, napodruhé byl úspěšný. Žďárští mladíci rázem začali diktovat tempo hry a měli na holích další gólové šance.

Využili až tu Ondřeje Čejky, po které šli do možná překvapivého vedení. Po přihrávce ze středního pásma přešel přes modrou čáru a svižnou střelou ke vzdálenější tyči propálil domácího brankáře Zvolánka.

Rebelové ještě do druhé přestávky srovnali krok. Erik Novák si položil Pešouta, který se mu snažil vypíchnout puk, ale holí na něj nedosáhl. Havlíčkobrodský forvard tak pohodlně uklidil kotouč do odkryté klece.

Na začátku třetího dějství šly žďárské Plameny podruhé do vedení. Ludvíkovu střílenou přihrávku z rohu kluziště tečoval před brankou za záda bezmocného Zvolánka Patrik Slavík.

Domácím tak poprvé téměř za dvě desítky zápasů vážně hrozilo, že prohrají.

Zásadně proti byl ale dvě a půl minuty před vypršením šedesátiminutového limitu Jan Kubát. Díky chytré stahovačce se dostal do pásma, po sérii  přihrávek se puku ujal za brankou, vyjel si zpoza ní a s pořádnou dávkou štěstí vyrovnal na konečných 3:3.

Branky a nahrávky: 24. Račanský (Kubát), 39. E. Novák (Hynek), 58. Kubát – 26. Bednář (Peňáz), 33. Čejka (Škorpík), 43. Slavík (Ludvík). Rozhodčí: Oldřich Hejduk – Lukáš Klouda, Lukáš Rampír. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Třetiny: 0:0, 2:2, 1:1. H. Brod: Zvolánek – Němec, Musil, Ambrož, Pecen, Kříž, Křesťan – Jelínek, Zdražil „A“, Kubát, E. Novák, Hynek, Račanský, Szilva, J. Doležal, O. Doležal, Žemlička.

(pbu)