Se stejným soupeřem se utkal starší dorost. Ten byl na ledě Severočechů úspěšný výhrou 4:3.

I. LIGA JUNIORŮ

H. BROD – ÚSTÍ N. L. 1:2
Hosté v úvodu utkání přečkali bez úhony své oslabení a potom nepříjemně doráželi na gólmana Zeleného, který musel předvést několik fantastických zákroků. Při mladých Rebelech navíc stálo i štěstí, v polovině 5. minuty zacinkal Marek Macek jen na tyčku. Severočeši nepolevovali ve svém ofenzivním úsilí a nakonec se dočkali zaslouženého vedení.

V 8. minutě narýsoval Jakub Suchan ideální pas mezi kruhy, odkud bez přípravy vypálil Petr Strnad a přišpendlil kotouč přesně pod horní tyčku. Domácí mohli odpovědět ještě před první sirénou při přesilovkách, ale jejich snaha nedopadla na úrodnou půdu.

Ústí nad Labem tahalo za delší konec pomyslného provazu i v úvodu prostřední části, jenže jeho aktivita se rozbíjela na fantasticky chytajícím brankářovi Zeleném. V čase 24:02 se provinil sekáním hostující Jakub Suchan a Havlíčkův Brod toho dokonale využil ke kýženému vyrovnání. V útočném pásmu naservíroval David Pazourek dobrou nahrávku Jiřímu Drobnému, který se z levé strany trefil pod víko. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Havlíčkobrodská družina vstoupila do třetí periody parádně, když si vytvořila velký tlak.

Obrat mohli dokonat David Hubert a Jiří Drobný, jenže zblízka si několikrát vylámali zuby na betonech pozorného gólmana Weberta. Slovan postupem času přebral otěže do svých rukou a nakonec překlopil pomyslné misky vah zpět na svou stranu. Trojice Jakub Suchan – Matyáš Kašek – Jan Trončinský dokonale rozebrala havlíčkobrodskou obranu a poslední jmenovaný zametl puk přesně k levé tyčce ležícího gólmana Zeleného, jenž neměl vůbec žádnou šanci zasáhnout. Cachnínovi svěřenci se ještě pokoušeli vyrovnat při závěrečné hře bez brankáře, jenže velké šance promarnili, a tak museli skousnout těsnou porážku 1:2.

Branky a nahrávky: 26. Drobný (Pazourek) – 8. Strnad (Suchan), 51. Trončinský (Kašek, Suchan). Rozhodčí: Jan Doležal – Robin Horký, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 30. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:1. H. Brod: Zelený – A. Němec, Lobo, Mendl, Motl, Vlček, Pazourek, Ludvík, Hlídek, Brebera, Drobný, Kittler, Hubert, Polák, Málek, Přibyl.

I. LIGA ST. DOROSTU

ÚSTÍ N. L. – H. BROD 3:4
Skvělá zpráva dorazila z Ústí nad Labem. Starší dorost vyhrál na ledě svého největšího konkurenta v boji o postup do extraligy po tuhém boji těsně 4:3 a vede tabulku už o šest bodů, přičemž má k dobru ještě jeden zápas.

Svěřenci trenérského tandemu Václav Adam – Jaroslav Benc od 6. minuty prohrávali a dlouho marně hledali účinný recept na soupeřovu obranu. V závěru prostřední části sice vyrovnal Jakub Lacina, ale Slovan si vzal rychle ztracené vedení zpět.

Na začátku třetí periody ale dokonali dvěma slepenými góly obrat Jiří Vlach a David Michálek. Mladí Severočeši odpověděli při vlastním oslabení, jenže všechny tři body vystřelil mladým Rebelům Jiří Benák.

Branky a nahrávky: 6. Zdvořáček (Vico), 39. Brňák (Loukota), 47. Brňák (Amirov) – 36. Lacina (Beran), 44. Vlach (Abbrend), 45. Michálek (Beran), 56. Benák (Králíček). Rozhodčí: Bejček – Doležal, Ptáček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:3. H. Brod: Kekula – Suchý, Lacina, Hrabáň, Benák, Kopic, Jelínek, Křížek, Vlach, Michálek, Abbrent, Beran, Králíček, Veverka.