EXTRALIGA JUNIORŮ

1. KOLO

H. BROD – MOUNTFIELD HK 1:0

V první třetině přinesla hra šance na obou stranách, kdy šance střídala šanci. A jediný, kdo ji proměnil byl Kulhánek, který se během přesilové hry objevil sám před hostujícím brankářem a poslal puk nad jeho betony.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu jako ta první. Ze začátku měli mírně na vrch domácí, ale ve druhé polovině třetiny převzali iniciativu hosté. Ovšem Bruslaře podržel brankář Arbelovský.

Vstup do posledního dějství se nesl v duchu hradecké snahy o vyrovnání. Ovšem nepovedlo se. Novinkou v sezoně je i při rozhodnutém zápase nadstavbová část o bonusový bod. Ta skončila nerozhodně a přišly na řadu nájezdy, které vyhráli také domácí a získali čtvrtý bod.

„Zápas musíme hodnotit pozitivně. Myslím si, že jsme hráli proti silnému soupeři velmi dobře. Během celého utkání jsme Hradci stačili jak bruslařsky, tak i herně. Padl sice jen jeden gól, ale dovolím si tvrdit, že jsme si vytvořili víc gólových šancí a mohli jsme rozhodnout už na začátku třetí třetiny. To ale k hokeji prostě patří. Hosté nedali přesilovku 5 na 3. Jak se říká, kdo ji nevyužije, těžko potom vyhrává. Řekl bych, že jsme zaslouženě zvítězili. Velký dík patří celému týmu, kluci odmakali zápas na krev. V samostatných nájezdech se nám v přípravě nedařilo, ale dnes se střelci probudili,“ řekl k utkání trenér juniorky Bruslařů Richard Cachnín.

Branky a nahrávky: 19. Kulhánek (Tecl, Cachnín), rozh. náj. Tecl. Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Martin Klouda, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0 – N 0:0 – 1:0. H. Brod: Arbelovský (s.n. Nedvěd) – Pejchal, Nepokoj, Dudycha, D. Vacík, A. Dvořák, Najman, Krejčí – Tecl, Cachnín, Kulhánek – Holenda, Hromádka, Fiala – Pokorný, Košťál, Vaňous – Kopic.

H. BROD – PARDUBICE 4:2

Úvodní třetina se domácím příliš nevydařila. Pardubice byly aktivnější, ale Arbelovský držel svůj tým. Po změně stran Bruslaři pomalu šli nahoru, ale soupeř šel do vedení střelou od modré. Na rozdíl dvou branek stihli hosté ještě navýšit v poslední minutě druhé periody.

Do poslední třetiny vlétli domácí jako uragán. Už po 13 sekundách snížil střelou z mezikruží Veverka. Pak přišly perné chvilky, kdy hráli ve třech. Ty zvládli a během čtyř minut otočili výsledek utkání a vyhráli 4:2. Bonusový bod pak v nadstavbě získal soupeř, i díky přesilové hře 5 na 3.

„Konec dobrý, všechno dobré. Myslím si, že do utkání jsme nevstoupili dobře, první třetinu jsme trochu prospali, chyběl nám pohyb. Postupem času se hra vyrovnávala, ale Pardubice si zkušeně počkaly na přesilové hry, ve kterých nás dvakrát nekompromisně potrestaly. Hokej se ale hraje šedesát minut a Vojta Veverka na začátku třetí třetiny snížil na 1:2, což nás nakoplo. Celá třetina pak byla jako z říše snů, neskutečně jsme se semkli a třemi góly jsme zápas otočili v náš prospěch. Myslím si, že vyhrálo bojovnější a semknutější mužstvo. Znovu nám výborně zachytal brankář Arbelovský. Kluky musíme za víkend pochválit, ale musíme zůstat nohama pevně na zemi a dobře se připravit na další utkání. Jedinou kaňkou na utkání podle mě byl výkon extraligového rozhodčího Laciny,“

Branky a nahrávky: 41. Veverka, 55. Košťál (Vaňous), 56. D. Vacík (Cachnín), 59. Cachnín (Tecl, Dudycha) – 27. Bučko (Chára, Rozlílek), 40. Kostka (Bucek, Bučko), 62. Bučko (Bucek, Koffer). Rozhodčí: Petr Lacina – Ondřej Polák, Lukáš Rampír. Vyloučení: 10:5, navíc Jelínek (PCE) 5 + OK [ZHK]. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 87. Třetiny: 0:0, 0:2, 4:0 – N 0:1. H. Brod: Arbelovský (Nedvěd) – Vacík, Dudycha, Nepokoj, Pejchal, Najman, Dvořák, Krejčí – Veverka, Cachnín, Tecl – Petržilka, Hromádka, Fiala – Vaňous, Košťál, Kopic – Klofáč, Pokorný.