Sobotní derby Vysočiny starších dorostenců Havlíčkův Brod – Jihlava bylo odloženo pro vysokou nemocnost jihlavských hráčů.

I. LIGA JUNIORŮ
H. BROD – STRAKONICE 6:0
Mladí Rebelové nastoupili s předsevzetím odčinit trapnou prohru s Popovicemi 2:9, a to se jim podařilo s mírou vrchovatou.

Hned od začátku zatlačili soupeře do jeho obranné třetiny, přehrávali dudáky v kombinaci i rychlosti, skóre otevřel až v 8.minutě Szilva. Tlak Rebelů pokračoval, gólové šance se rodily často, ale v brance Západočechů „úřadoval" Doubek, hosté se dokázali dostat do brodské obranné třetiny jenom při početní převaze, dělovkou prověřil Gross brodského gólmana Hlávku.

Rebelové na ledě kralovali, až v polovině zápasu však dobyli strakonickou pevnost jménem Doubek, když při přesilovce po ukázkové kombinační akci pohodlně zavěsil Havel na 3:0.  Zdálo se, že při drtivé převaze chlapců z Kotliny se s góly konečně roztrhl pytel, zvláště když za chvilku lovil jinak výborný Doubek čtvrtý kotouč za svými zády. Brodští trenéři úspěšně míchali se sestavou a jejich svěřenci byli pány na ledě.

Na chlapcích ze západu Čech byla sympatická jenom skutečnost, že ač nestačili tempu zápasu, opravdu srdnatě bojovali až do konce.

V poslední části se hrálo většinou na jednu branku, jen ve 43. minutě odmítl hostující Hrubý jedinou čistou gólovku, kterou si Západočeši v průběhu střetnutí dokázali vytvořit. Jinak úporně bránili a brodští chlapci často trestuhodně zahazovali jednu šanci za druhou, až 10 sekund před závěrečnou sirénou se konečně na 6:0 trefil Brebera.
„Kluci odehráli dobré střetnutí, byli jasně lepší, a to ještě v poslední třetině střelecky zahodili, co se dalo. Gólman Hlávka odchytal již druhý zápas s čistým kontem. Na nezvyklém místě v roli obránce mile překvapil Kubát, dařilo se i Žučkovi, v útoku byli nebezpeční Szilva s Dražilem. Jinak stále stejná písnička, je nás málo a navíc  se v zápase ještě dva kluci zranili," naříkal domácí kouč Václav Adam.

Branky: 8. a 27. Szilva, 29. Havel, 32. Zdražil,39.Hošek, 60. Brebera. Rozhočí:Úlehla – Pechanec, Jeletz. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci:4 0. Třetiny: 1:0, 4:0, 1:1. Havlíčků Brod: Hlávka (Bernard) – Žuček, Křesťan, Kubát, Kříž, Hošek – Jelínek, Zdražil, Szilva -Žemlička, Hynek, Chlubna – Havel, Brebera.

Alois Svoboda