I. LIGA JUNIORŮ

H. BROD – TŘEBÍČ 4:2

Domácí Rebelové začali derby ve velkém stylu. Už ve čtvrté minutě si Hynek pohrál s hostujícími hráči, před brankou našel volného Kittlera, a ten poslal svůj tým do vedení. Na druhé straně se mohl prosadit Marek, ale na Nováka si nepřišel.

Navýšit vedení Rebelů mohl Ludvík, jeho střelu Máj vyrazil pouze k Mozrovi, který trefil odkrytou část branky. „Začali jsme velice špatně. Domácí byli důraznější a využili naší nedůslednosti v obranném pásmu," kritizoval své svěřence třebíčský kouč Roman Majzlík. Do konce první třetiny se podařilo hostům snížit zásluhou Hotaře. Druhé dějství začala Třebíč aktivně, ale své šance nedokázala využít. Následně se do tempa dostali i Broďáci a zejména šance Hynka po brance přímo volala.

Ve 38. minutě předvedl pěknou akci na levé straně Hlídek, puk předložil Chlubnovi a Čáp, který v brance Třebíče vystřídal Máje, musel lovit puk z branky potřetí. V závěrečné třetině se Třebíč dostala opět na dostřel jedné branky, když Nováka překonal Ščerban. „Dvě třetiny byly vyrovnané, v poslední nás soupeř dostal trochu pod tlak, ale ujížděli jsme z toho do samostatných nájezdů. Měli jsme dva, kdybychom dali alespoň jeden, odskočili bychom na 4:2. Mohli jsme rozhodnout už dříve a dohrát zápas ve větším klidu," poznamenal brodský lodivod Milan Chalupa.

Rozhodnutí padlo až v samém závěru, kdy Třebíč zkusila power play. Kotouč se od Hynka dostal k Chlubnovi, který bez problémů trefil odkrytou branku. „Rozhodla nedůslednost v naší třetině a hodně špatná hra dopředu. Byli jsme mizerní a domácí vyhráli zaslouženě," nechal se slyšet Majzlík.  „Utkání bylo hodně podobné tomu čtvrtečnímu s Pískem. Hrálo se až do konce na krev. Tentokrát jsme o něco lépe bránili, byli jsme obětavější a Čenda (Čeněk Novák – pozn. autora) chytal o nějaké to procento lépe," dodal Chalupa.

Branky a nahrávky: 4. Kittler (Hynek, Krajhanzl), 11. Mozr (Ludvík), 38. Chlubna (Hlídek, Ludvík), 60. Chlubna (Hynek) – 14. Hotař (Abrahám), 48. Ščerban (Juráň). Rozhodčí:  Vampola – Jeletz, Kuřítko. Vyloučení: 3:2, navíc Tůma (TRE) OT 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 37. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:1.

H. Brod: Novák – Kříž, Křesťan, Skotar, Semrád – Hlídek, Ludvík, Mozr, Hynek, Krajhanzl, Motl, Kittler, Chlubna.

Třebíč: Máj (od 33. Čáp) – Ščerban, Pelikán, Kučera, Tvarůžek, Fortelný, Pavlas – Roupec, Tůma, Juráň, Vlašín, Marek, Hotař, Abrahám.