Téměř přesně po roce hrála Dukla poslední domácí utkání sezony s Karlovými Vary. Vloni sice prohrála v prodloužení, přesto slavila. Návrat do extraligy po dvanácti letech.

V neděli sice Jihlava Západočechy přehrála, stařičký Horácký zimní stadion se utápěl ve smutku. A slzách.

Nikomu nebylo moc do řeči, pád do nižší soutěže si nikdo nepřál. Naměkko byl i ostřílený harcovník a kapitán Dukly Tomáš Čachotský po skončení zápasu.

Kapitáne, dá se nějak vyjádřit slovy, co nyní prožíváte? „Asi nedá,“ odpověděl na první dotaz více než jednoznačně. „Je to jednoznačně zklamání. Prostě se nám to nepodařilo.“

Dukla měla v baráži všechny trumfy v rukách. Po čtyřech kolech měla deset bodů a náskok na trio protivníků, se kterým mohla ve zbývajících osmi kolech hrát v klidu.

Nestalo se. „I když jsme v úvodu baráže měli nějaký náskok, stále jsme si říkali, že musíme hrát pořád stejně až do konce. Bohužel se potvrdilo, že to bude ještě hodně těžké, a my jsme to nakonec o bod nezvládli,“ nevěřícně krčil rameny jihlavský křídelník.

Přes sestup se Čachotský domnívá, že tým odevzdal v celé sezoně ze sebe maximum: „Myslím, že to všichni viděli. I když nebylo tolik vítězství jako minulý rok, každý zápas jsme šli do toho naplno a dělali jsme všechno pro to, abychom se udrželi. Bohužel, v baráži nám to nevyšlo.“

Co bude s Duklou dál? „Těžko říct,“ nechtěl spekulovat bezprostředně po zápase trenér týmu Petr Vlk. „Samozřejmě budeme muset vytvořit nový tým,“ připustil kouč s tím, že hned v pondělí spolu s kolegou Františkem Zemanem začnou s přípravou na novou sezonu. „Čeká nás zase práce, práce, práce. Začneme holt znova,“ uzavřel roční extraligovou misi Vlk.