I. LIGA ST. DOROSTU

H. BROD – KOLÍN 2:3
„Chybí nám čtyři hráči základní sestavy, zranění Abbrent, Vlach, Hrabáň a nemocný Beran," vyslovil před zahájením boje obavy asistent trenéra Jaroslav Benc, závěr střetnutí ukázal, že měl pravdu. Po úvodním vzájemném oťukávání otevřel skóre v 10. minutě obránce Suchý dělovkou od modré 1:0. Za dvě minuty však bylo srovnáno 1:1, když se červenal brodský gólman Hanák.

V závěru třetiny Cejpkova formace rozebrala kolínskou obranu a její vedoucí zařídil pro spoluhráče vedení 2:1. Potom ještě Jelínek naservíroval gólovku Veverkovi, tu však kolínský brankář Martínek vychytal. Rebelové se dostávali do tlaku, dobře věděli, že po úvodní části mají místo v první čtyřce již jisté, a tak vládl klid a pohoda. Chlapci z Kmochova města dál srdnatě bojovali, ve 26. minutě promáchl tutovku kolínský Labuta. V polovině utkání se ocitl hostující Sladký sám před Hanákem, ale neuspěl.

Pro hokejisty z Kotliny tři šance Středočechů měly být varováním před lehkomyslným bráněním. Útoky domácích hokejistů táhla většinou Cejpkova formace, dařilo se zejména dravému Michálkovi. Úspěšný mohl být ve 36. minutě Pilný, v čisté gólovce mu však kotouč odskočil od hole. Hra brodských mladíků stále neměla potřebný šmrnc, bojovnost jim však nešla upřít.

Po dvou třetinách nebylo tedy nic rozhodnuto, Rebelové nemohli chytit ten pravý herní rytmus. Hned v úvodu poslední části si vysloužilo potlesk sólo Michálka celým kluzištěm, brodský borec ztroskotal až na bravurním zásahu kolínského gólmana Martínka. Kmochovci cítili příležitost, že mohou zaskočit Rebely, čekali na okénka v brodské obraně, dočkali se však jenom dalších slabších chvil brodského brankáře. Ve 45. minutě mohl rozhodnout Cejpek, jeho jedovka jenom lízla tyč. O chvíli později „nabil" Veverka do laufu Jelínkovi, z mraku však nezapršelo.

Deset minut před koncem utekla dvojice Jelínek – Kraučuk a dvakrát zazvonila tyčka. Tady se lámal chleba. Na trestnou lavici odešel obránce Suchý a bránící čtveřice oslabení neustála, trefil se nejlepší kolínský hráč Jelínek a tentýž borec šťastným gólem za přispění brodského gólmana rozhodl o tom, že tři body odplují od Sázavy do Labe. Závěrečný nápor hokejistů z Vysočiny byl přímo drtivý, alespoň k vyrovnání však nestačil, jásající Středočeši se i při power-play ubránili.

„Oslabení o čtyři chlapce základní sestavy bylo příliš citelné. Měli jsme slibné šance, štěstí stálo na straně soupeře, navíc selhal brankář Hanák," jenom si povzdechl kouč Václav Adam. Rebelové i po prohře zůstali v čele tabulky dva body právě před Kolínem.
Branky: 10. Suchý, 14. Cejpek – 54. a 57. Jelínek, 14. Málek. Rozhodčí: Kukeně – Kotík, Kuřítko. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 40. Třetiny: 2:1, 0:0,0:2. H. Brod: Hanák – Suchý, Vacek, Lacina, Bancíř, Benák, Kopic, Němec – Veverka, Jelínek, Kraučuk – Michálek, Cejpek, Hendrych – Králíček, Křížek, Pilný.