Bez Miroslava Dubna, zato s juniory Tomášem Cejpkem a Vítem Kekulou v sestavě vyjeli Bruslaři k utkání v Kolíně. Tam se sice dostali bleskově do vedení zásluhou Lukáše Endála, ale domácí zápas otočili a navzdory vyrovnání Kirilla Vlasova si výhru pohlídali. Výborným výkonem se znovu blýskl brankář Jiří Zvolánek.

Hned na startu duelu zaváhal Ježek a havlíčkobrodští „upalovali" do brejku. Konkrétně Lukáš Endál, jenž si sjel před Sejpala a nedal mu šanci na zásah. Téměř vzápětí mohl srovnat Kadlec ml., ale Zvolánek vytáhl skvělý zákrok betony. Domácí hokejisté dokázali ve 13. minutě srovnat. Petr Morkes si potáhl puk a tvrdou ranou ho umístil přesně do Zvolánkovy šibenice. V závěru úvodní dvacetiminutovky se ještě řádně zapotil havlíčkobrodský muž s maskou, ale šance Kozlů „počapal".

Bruslaři měli rozpačitý start do druhé periody. Nejprve nevyužili přesilovku a pár minut po jejím skončení inkasovali, když se prosadil kolínský kapitán David Šafránek. Kozlové měli více šancí, ale srovnat mohli Broďáci, a to v oslabení, avšak Endál nedokázal zamířit mezi tři tyče. To Zumr s Voženílkem na samém konci druhého dějství už do prostoru branky mířili, avšak brankář Zvolánek svůj tým podržel.

V úvodu závěrečného dějství nevyužila obě mužstva přesilovou hru. Pak si vzali slovo Bruslaři, kteří předvedli nápor před brankářem Kolína. Sejpal nakonec velký závar vyřešil za cenu toho, že byl natlačen do „kasy". O chvíli později skončil v brance místo gólmana puk. Kirill Vlasov vyslal nepříliš kořeněnou střelu, která zapadla za záda domácího strážce svatyně. Havlíčkobrodští hokejisté nakonec remizu neudrželi. Tři minuty před koncem ujel v početní nevýhodě David Šafránek, jenž si rozhýbal Zvolánka a zasunul mu puk mezi betony.

Hosté zareagovali minutu před koncem time-outem a odvolali Zvolánka z klece. Power-play ale úspěšná nebyla. Čtyři sekundy před sirénou dovršil hattrick David Šafránek.

„Soupeř byl lepší. My jsme měli pasáže, kdy jsme ztráceli puky a nemluvili na sebe. Pro nás to ale byl dobrý zápas, protože nám ukázal chyby a poodhalil místa, na kterých musíme zapracovat. Kolín má dobrý tým, který každoročně buduje na pevných základech a letos by jim to mělo přinést kýžené ovoce. Výsledek je spravedlivý. My jsme to chtěli rozhodnout, ale přišli jsme o kotouč a domácí z toho dali vítězný gól. Jdeme dál. S tou týmovostí, kterou máme v kabině, to zvládneme. Chtěl bych ještě pochválit diváky. Je super, že jezdí i na venkovní zápasy. Byli v Pelhřimově, byli tady v Kolíně. Kluci jsou z toho nadšeni a užívají si to," nechal se slyšet brodský kouč Aleš Totter.

KOLÍN – H. BROD 4:2

Branky a nahrávky: 13. Morkes, 27. Šafránek (Skokan), 57. Šafránek, 60. Šafránek – 4. Endál, 53. Vlasov (Kondratěv). Rozhodčí: Kubeš – Špringl st., Špringl ml. Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1. H. Brod: Zvolánek (Kekula) – Kořínek, Loginovskij, Mendl, Kolda, Pecen, Kříž, Vala – Přidal, Třetina, Endál – Kozlík, Kuchta, Chlubna- Kondratěv, Vlasov, Ludvík – Havel, Cejpek, Hlídek.

(rwa)