Havlíčkův Brod – I mladší extraligoví dorostenci podobně jako jejich starší kolegové, kteří hráli s Libercem, přivítali v Kotlině ve své premiéře jednoho z velkých favoritů, brněnskou Kometu, dopadli však mnohem hůře.

11.9.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

EXTRALIGA ST. DOROSTU
H. BROD – LIBEREC 2:3
Vysoce favorizovaní Severočeši vlétli na led s patřičným sebevědomím a zřejmě s myšlenkou, že přijeli do Kotliny jenom na výlet. Měli sice od začátku převahu, ale brzo narazili na tvrdou skálu – perfektní obranu a neskonalou bojovnost brodských chlapců, kteří se jako lvi vrhali do všech soubojů.

Při oslabení pak dělal divy Novák v brodské svatyni. Šanci měl i brodský Málek,z kroku se nedokázal prosadit proti vynikajícímu Stezkovi. Až 55 sekund před sirénou se podařilo hokejistům zpod Ještědu prorazit obranný val Rebelů 0:1. I v prostřední části pokračoval souboj agresivních hostů s neprůstřelným Novákem, liberečtí hokejisté byli z jeho bravurních zákroků evidentně zoufalí. Ale co je ještě nepotkalo?

Brodští mladíci stále částěji a odvážněji vyráželi k protiútokům, v závěru třetiny při rychlém kontru Hlídek střelou pod víko srovnal na 1:1. Liberečtí chlapci byli nervózní, ve 42. minutě po vyšachování brodské obrany Cecko zblízka netrefil opuštěnou branku.
O tři minuty později konečně jásal Lakatoš po gólu na 1:2. Ani to domácí odhodlané bojovníky nesrazilo, nevynechali jedinou možnost k protiútokům a v 55. minutě po kolmém pasu Málka srovnal Maki na 2:2.

Štěstěna však mladým Rebelům nepřála. Čtyři minuty před koncem přehlédli rozhodčí evidentní faul na brodského hráče. Severočeši v samotném závěru dali Hrníčkem šťastný vítězný gól a radovali se, jakoby již vyhráli titul.

„Před našimi bojovníky smekáme, dali do hry srdce, nezlomnou bojovnost i vůli. Jejich defenziva byla bezchybná, do puntíku splnili taktické úkoly," jenom po utkání hlesli rozrušení trenéři Cachnín s Kraučukem.
Branky: 37. Hlídek, 55, Mäki – 20. a 57. Hrníčko, 45. Lakatoš. Rozhodčí: Kukeně -Polák, Zídek. Vyloučení: 5:4.Oslabení: 1:0. Diváci: 90. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:2. Havlíčkův Brod: Novák – Ludvík, Přibyl, Klofáč,Mendl, Krajciger -Hlídek, Ludvík, Mozr – Málek, Maki, Krajhanz – Vala, Polák, Semrád.

EXTRALIGA ML. DOROSTU
H. BROD – BRNO 1:8
Mladí Rebelové při vší snaze na technicky i bruslařsky vyspělého soupeře od začátku nestačili,  i když v úvodu měli dvouminutovou výhodu pět na  tři, kterou však nevyužili. Již po deseti minutách prohrávali dvougólovým rozdílem.

Většinou se hrálo v brodské obranné třetině, gólman Brož byl často v ohni střel a patřil k největším oporám  Rebelů. Alespoň na začátku prostřední části mladíci z Kotliny přece jenom trochu srovnali krok, častěji se dostávali ke střelbě, zejména dělovka Abbrenta pořádně prověřila výborného Slavíčka v brněnské svatyni.  Potom však hosté převzali znovu iniciativu, byli silnější na puku i v důrazu v osobních soubojích, jejich převaha od poloviny zápasu byla více než zřetelná.

Chlapci z Kotliny vyráželi jenom k ojedinělým výpadům. Na začatku poslední třetiny se štěstí přece jenom i na Rebely usmálo.
Ostrou střelu Abbrenta stačil Slavíček skvělým zásahem ještě zlikvidovat, na následnou dorážku  Koloucha byl už krátký 1:4. To již bylo pro domácí kolektiv poslední zvonění, Kometa potom přidala ještě čtyři branky a zcela ovládla pole.

Branky: 41. Kolouch – 4. 24. a 58. Koblížek, 11. Havlát, 27. Hasoň, 44. Dvořák, 48. Roudný, 56. Čejka. Rozhodčí: Kopeček – Honza, Kubát. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 70. Třetiny: 0:2, 0:2, 1:4. Havlíčkův Brod: Brož – Lacina, Vacek, Němec, Bušek, Hrabaň, Suchý  – Jelínek,  Nguyen, Kraučuk – Kolouch, Abbrent, Vala – Veselka, Vlach, Cejpek.

11.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Studentské volby. Ilustrační foto.

Středoškoláci řeknou, koho chtějí na Hradě oni

Z Vídně až na Vysočinu.

Betlémské světlo dorazí i na Havlíčkobrodsko

Luboš Pospíšil zahrál v Chotěboři

Chotěboř - Luboš Pospíšil a zcela obnovená sestava jeho kapely 5P se představila v Tančírně Panského domu v Chotěboři.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Děti z dětského domova se pustily do výroby adventního zboží

Nová Ves u Chotěboře - Děti z Dětského domova a Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc v Nové Vsi u Chotěboře se v průběhu podzimu věnovaly výrobě adventního zboží.

Skvělý Brož vychytal brodské Bruslaře

Vysočina – Druhá liga skupina střed přinesla v rámci svého 20. kola krajské derby. Havlíčkobrodští Bruslaři přivítali hokejisty z Moravských Budějovic, kteří vyloupili Kotlinu. Brod se tak musel poroučet na druhé místo. Na čele ho vystřídal Tábor.