Jak začali, tak i skončili. Hokejisté Velké Bíteše budou chtít na letošní první ročník Krajské hokejové ligy určitě hodně rychle zapomenout.

Krajská hokejová liga Vysočina před posledním kolemZdroj: Grafika: Denik

Kvůli velké marodce a nedostatku hráčů vstoupili do soutěže později, základní část ani nedohrají. Ze stejného důvodů. „Hokejisté Velké Bíteše z důvodu velké nemoci hráčů nemohou odehrát poslední dva zápasy základní části,“ potvrdil Deníku předseda Sportovně technické komise Jiří Lisa.

Problém je v tom, že o nadcházejícím víkendu musí být odehrány všechny zbývající zápasy základní části soutěže. To Velká Bíteš nestihne. „Zápasy budou muset být kontumovány,“ tuší Lisa.

Nové zázemí zimního stadionu v Ledči nad Sázavou.
Hokejová Ledeč nad Sázavou vylepšila stadion, důležitý duel ale ovládl Humpolec

Což je pro tým ze Žďárska, který bojuje o postup do play-off, nepříjemná komplikace. Aktuálně sice drží sedmou příčku tabulky, žádný další bod si ale už zřejmě nepřipíše. Konkurenti z Ledče nad Sázavou a Velkého Meziříčí tak mají příležitost rivala „vyšoupnout“ z vyvolené osmičky.

Kromě rozluštění situace ohledně play-off zbývá vyřešit druhou tajenku. Který tým obsadí druhou příčku tabulky?

Ve 20. kole Krajského hokejové ligy Vysočina se střetli hokejisté sousedních měst - Telče a Moravských Budějovic.
OBRAZEM. Základní část krajské ligy jde do finiše. Žihadla loupila v Telči

Po cenném skalpu Pelhřimova a očekávané kontumační výhře s Bíteší k ní mají blíže hráči Chotěboře. Třetí Žihadla nastoupí v posledním kole v Ledči nad Sázavou, Chotěboř v Telči.

Play-off startuje o posledním lednovém víkendu.