Ve dvojici s Čeňkem Novákem by tak měli tvořit základní stavební kámen úspěchu.

Bruslaři trénují a zároveň vhodně posilují. Otázku brankoviště již mají vyřešenou, na vábení trenéra Tottera slyšel šestadvacetiletý brankář Michael Panec. „Pan Totter o mě měl zájem. Už loni jsem občas jezdil na tréninky do Havlíčkova Brodu, ale tenkrát to nevyšlo, letos už ano

a jsem za to moc rád," říká nová posila Havlíčkova Brodu do brankoviště Panec.

V brankářské dvojici tak doplní jasnou loňskou jedničku, talentovaného Čeňka Nováka.

„Když je konkurence, je to jedině užitečné, ale myslím si, že s Čendou budeme vycházet dobře, nikdy jsem neměl problém vycházet s druhým brankářem," vysvětluje Panec a nemá strach z dělení o minuty na ledě. „Zřejmě bude chytat ten, kdo bude mít zrovna větší formu, ale z toho si hlavu už nedělám, snad nám to půjde dohromady dobře," přeje si šestadvacetiletý brankář.

S vyrovnanou brankářskou dvojicí je pochopitelně spokojený i trenér Bruslařů. „Máme dva vyrovnané brankáře, stát se může v sezoně cokoliv, takže jsme to nechtěli podcenit, sezona je dlouhá. U brankářů to začíná a myslím, že i oni mohou být ještě lepší, pokud budou cítit konkurenci," říká Totter a pokračuje. „Oba byli loni jedničkami ve svých týmech, teď se o to místo budou muset poprat. Nemám určenou jedničku, vstupuji do sezony s dvěma vyrovnanými brankáři."

Havlíčkobrodští Bruslaři na jaře v předkole play-off vyřadili Písek, jehož brankoviště hájil právě Michael Panec. Na to ale se svými novými spoluhráči řeč ještě nepadla. „Ani jsme se o tom moc nebavili, ale srandičky nějaké proběhly. Lukáš Endál mě vlastně dal rozhodující nájezd," přiznává s úsměvem Panec, jenž zatím s Bruslaři netrénuje pravidelně. „Jezdím zatím na tréninky spíše jen na led, nejezdím na každý trénink, protože musím ještě pracovat, takže se připravuji sám."

V následující sezoně bude proti Písku nebo Táboru, kde strávil pár let, stát na druhé straně barikády. „Já jsem moc rád, že se ty skupiny rozdělily takto, že budeme hrát s Pískem a Táborem, ty kluky tam znám a zápasy s nimi jsou vždy super," přidává pozitivní komentář k hernímu modelu brankář Panec.

Ondřej Krásný