Krize Rebelů je definitivně zažehnána

Vysočina – Krize je pryč. Havlíčkobrodští hokejisté se v posledních utkáních rozjeli a také ve středu dokázali bodovat naplno.

7.12.2012

Po osmi týdnech, které strávil na marodce léčením zraněného kolene, se havlíčkobrodský útočník Miroslav Třetina (v bílém) vrátil zpět do zápasového rytmu. I on se tak mohl radovat z vítězství 5:2 nad Mostem. Foto: Deník/Libor Plíhal

S Mostem to sice neměli vůbec jednoduché, ale kanonáda domácích ve třetí třetině nakonec rozhodla o vítězství 5:2. Z výhry se na domácím ledě mohla radovat také Třebíč, která porazila Královské Lvy z Hradce Králové 3:2 na nájezdy.

Rebelům se proti Severočechům pravidelně nedaří. Z posledních šesti utkání s nimi prohráli hned čtyři a ani tentokrát to dlouho nevypadalo, že by měli ze svého stínu vystoupit. Hned v první minutě totiž inkasovali a krátce po polovině zápasu hosté odskočili na rozdíl dvou branek. „Nevstoupili jsme do utkání šťastně a první gól nás trochu srazil dolů. Potom jsme si sice vypracovali několik šancí, ale v souboji s gólmanem Volkem se nám nedařilo," konstatoval havlíčkobrodský trenér Jiří Rech.

Houževnatý styl soupeře hráčům z Kotliny nesvědčil. Především již zmíněný brankář hostů předváděl výborný výkon. „Hodně urputně bránili, těžko se přes ně dostávalo do šancí. Mají dobrého gólmana, který chytá i v extralize," přiznal kouč, který převzal otěže týmu po Karlu Dvořákovi.

Klíčová situace celého utkání přišla krátce před druhou sirénou. V přesilové hře se ke střele odhodlal domácí obránce Ostrčil a jeho střela se zastavila až v síti. „Je to tak. Dali jsme kontaktní gól a přesvědčili jsme se, že Volkemu můžeme další branky přidat, což se potom potvrdilo ve třetí třetině," uvedl Rech.

V závěrečném dějství totiž přišla smršť Rebelů. Ondráček hned na začátku třetiny vyrovnal a za čtyřicet sekund poslal domácí do vedení Musil. Ve 48. minutě potom svítilo na tabuli skóre 5:2. „Stáhli jsme hru na tři pětky a řekl jsem, že pokud to hráči, kteří utkání dohrají, otočí, dostanou ve čtvrtek volno," prozradil motivaci brodský stratég. „Řekli jsme si, že budeme ještě více chodit před bránu a pokusíme se jejich gólmana rozhodit. Přesně takhle potom padl náš druhý i třetí gól," doplnil.

A na středečním večeru nebyla pozitivní jenom výhra. Po Kostourkovi a Polodnovi se vrátil do zápasového rytmu také poslední marod Miroslav Třetina. „Jsou to hráči, kteří jsou v téhle lize excelentní, mají velký přínos pro tým a svými zkušenostmi jsou velice platní," těšilo Recha, který ke zdravotnímu stavu Třetiny dodal: „Osm týdnů nemohl hrát, takže uvidíme, jak to jeho koleno vydrží."

Vypadá to, že krize je tedy definitivně zažehnána a vedení Rebelů výměna trenéra přinesla ovoce. Díky čtyřem výhrám v řadě se totiž Havlíčkův Brod po dlouhé době vrátil na pozice, které týmům zajišťují účast v play off. „Vždy říkám, že sedmdesát procent výkonu je hlava, a o tom to je. Pokud nadále zůstane náš přístup pozitivní, věřím, že budeme takto těžká utkání vyhrávat. Nyní nás čekají čtyři velmi těžké duely, a pokud v nich uděláme osm bodů, budu spokojený," plánuje Rech.

Tabulkou nešli nahoru jenom hokejisté z Kotliny, ale také jejich kolegové z Třebíče. Ti doma s Hradcem Králové odehráli vyrovnanou partii, kterou musely rozhodovat až nájezdy. V nich byla úspěšnější Horácká Slavia a díky tomu se vrátila zpět na čtvrtou příčku. „Jsem rád za dva body, protože soupeř hrál kvalitně, má tam vysoké hráče, kteří byli výborní v osobních soubojích. Pro nás to bylo složité, proto jsem rád, že jsme vyhráli, i když až na nájezdy," radoval se po utkání kouč Kamil Pokorný.

Třebíč vstoupila do utkání dobře a ujala se hned z první vážnější akce vedení. Hradec se ale nevzdal a vývoj utkání otočil. „Na Hradec jsme byli připravení, věděli jsme, že po nás půjdou, že budou zavírat mantinely, ale to jsme si jenom řekli, na ledě pak bylo všechno jinak. Nešly nám nohy, ani hlava a od toho se vše odvíjelo," hlásil třebíčský lodivod.

Srovnat skóre se domácím povedlo až v 53. minutě díky gólu Buriana. Stejný hráč poté zaznamenal vítěznou trefu v samostatných nájezdech. „Tentokrát to bylo vybojované, jsem rád, že jsme to otočili, a nepamatuji, kdy jsme naposledy proměnili všechny tři nájezdy. Teď musíme dobře zregenerovat a nabrat nové síly, protože dnes jsme jich už moc neměli," připomněl Pokorný náročný program, ve kterém jeho svěřenci odehráli tři těžká utkání v pěti dnech.

HAVL. BROD – MOST 5:2
Branky a nahrávky: 39. Ostrčil (Rytnauer, Ondráček), 42. Ondráček (Stehlík, Morava), 43. Musil (Stehlík), 45. Stehlík (Třetina, Morava), 48. Vondráček (Ondráček) – 1. Čurilla (T. Rohan, Šrámek), 33. Smolka (Pavlů, M. Rohan). Rozhodčí: Schmejkal – Špůr, Zavřel. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Diváci: 793. Třetiny: 0:1, 1:1, 4:0.
H. Brod: Suchan – Pavlík, Protivný, Soldán, Ostrčil, Morava, Jelínek, Blažek – Endál, Knotek, Vondráček – Rytnauer, Třetina, Ondráček – Stehlík, Polodna, Musil – Kozlík, Štěpánek, Fiedler.

Na Dušičky se otevře kostel svatého Víta v Zahrádce

Havlíčkův Brod – V čase Dušiček se lidem opět otevře kostel svatého Víta v zaniklé obci Zahrádka na Ledečsku. V sobotu 28. října tu návštěvníky čeká mše svatá, koncert lyrické hudby nebo komentovaná prohlídka kostela.

O reklamním smogu i zeleni v centrech se bude mluvit v Brodě

Havlíčkův Brod - Do Havlíčkova Brodu opět zamíří špičkoví odborníci z oblasti památkové péče. Ve dnech 25. a 26. října se tu koná třetí ročník konference věnované tématu Památkář, projektant a investor ve vzájemném dialogu. Záštitu nad pořádáním konference přijalo Ministerstvo kultury České republiky a Národní památkový ústav.

Dvě třetiny osobností regionů nejsou spokojeny s výsledky voleb

/INFOGRAFIKA/ Volby nedopadly zrovna podle našich představ. A navíc nebude snadné na jejich půdorysu sestavit stabilní vládu, tvrdí osobnosti z českých, moravských a slezských krajů, které oslovily regionální redakce Deníku.

Vedoucí trio o víkendu nezaváhalo

Vysočina – V duelu dvou exdivizních týmů uspěla Bystřice, a udržela se tak ve vedení krajského přeboru.