Celý projekt je financován především z financí získaných z mistrovství světa 2015 v Praze a Ostravě a jeho smyslem je přilákat děti na zimní stadiony a naučit je hrát hokej.

V sobotu 28. ledna se jeden díl tohoto seriálu uskutečnil na ledě Sportovního centra Pěšinky ve Světlé nad Sázavou. Organizátorům se prezentovalo sedmadvacet dětí od tří let, každý z malých hokejových adeptů dostal opravdový reprezentační dres a samoplepku se svým jménem na přilbu.

V sobotu 28. ledna se akce Pojď hrát hokej uskutečnila na ledě Sportovního centra Pěšinky ve Světlé nad Sázavou. Zdroj: Jiří Víšek

Na ledě se jim věnovali hráči A mužstva HC Světlá nad Sázavou a zkušení instruktoři bruslení. Cílem lekce nebylo naučit děti hned bruslit, ale seznámit je s ledem, aby se nebály a počáteční obratnosti. Proto ti nejmenší nejprve na ledové ploše váleli sudy, učili se vstávat, sbírali z ledu plastové terčíky, a teprve potom zkoušeli první kručky na bruslích, někteří ještě s opěrnou hrazdičkou. Na závěr dostaly všechny děti, a byly mezi nimi i holčičky, nabídku přihlásit se do světelské školičky bruslení a hokejové přípravky.

Jiří Víšek