V neděli je v Chotěboři čeká závěrečný zápas soutěže, ve které skončili na posledním místě. O důvodech neúspěchu a zhoršení výkonů po vánoční pauze se rozpovídal ledečský trenér Milan Egart.

Ještě v loňském roce jste předváděli celkem atraktivní a dobrý hokej, kdy se dokonce zdálo, že byste se mohli dostat i do play off. Ovšem s novým rokem přišla změna. Co se stalo?
Máte pravdu, do Vánoc naše mužstvo šlapalo parádně. Podařilo se nám doplnit o dva výborné hráče a perfektního gólmana. Bohužel nás na kolena srazila vlastní nedisciplinovanost. Asi v nejlepším našem letošním utkání, kdy jsme doma smolně podlehli Moravské Třebové 2:4, Michal Hrabaň vyfasoval disciplinární trest na pět utkání. Co vyčítám sobě? Vynechání tréninků v době vánoční pauzy. Prostě tím vším jsme ztratili možnost rvát se o play off.

Do play off to nevyšlo, ale bylo pořád o co hrát. V tabulce jste měli na souseda pod vámi, Poličku, pětibodový náskok…
V domácím klíčovém utkání s Poličkou jsme opět předvedli nedisciplinovanost. Za stavu 3:2 při našem vedení soupeř vyrovnal při hře v sedmi. Rozhodčí to museli vidět, a přesto branku uznali. Pak už tam byly zase zbytečné emoce a nedokázali jsme přinutit hráče, aby se soustředili jenom na hru. Kdybychom hráli dál jako do tohoto momentu, utkání bychom zvládli. Pak ještě přišel úplně zbytečný faul našeho nejlepšího útočníka Bohouše Svobody, za který navíc dostal disciplinární trest a osm zápasů stop. To nás všechny hodně srazilo, když v rozhodující fázi soutěže jsou dva klíčoví hráči jenom na tribuně.

Navíc duel v Poličce se vám také vůbec nepovedl…
Utkání v Poličce pískal rozhodčí Hájek, o kterém všichni věděli, že Ledeč nemá rád a stejně jsme mu dáli sami příležitost. A jak to skončilo? Debaklem 10:2. Jenže když odehrajete 26 minut ve třech, nemůže zápas skončit jinak. Navíc Havel dostal druhý trest, Štěrba s Buchtou inkasovali 5 zápasů disciplinární tresty. Tím rozhodně nechci všechno házet na rozhodčí a stěžovat si na ně, oni to také nemají lehké. Za většinu si můžeme sami vlastní disciplínou. Když ji pominu tak mužstvo, když je kompletní a hraje hokej, tak svou sílu má. Bylo to hlavně o hlavách a ty jsme bohužel chladné neudržely. Beru to i na sebe prostě tohle je role trenéra a ani my na lavičce jsme tohle nezvládli.

V neděli vás čeká poslední soutěžní zápas, co bude dál?
Čeká nás doma derby s Chotěboří, její forma šla v závěru soutěže hodně nahoru, ale je to poslední zápas a my ho budeme chtít vyhrát. Co bude dál, si řekneme až pak. Rozhodně to není žádná tragédie a mužský hokej se tady bude hrát dál. Jaká to bude soutěž, se uvidí. Šušká se něco o tom, že budou celorepublikové reorganizace s ohledem na chystané změny v soutěžích dorostu a zrušení krajských lig juniorů.

To znamená, že vzniknou nové soutěže?
Zatím to není moc jasné. Pokud to bude jenom trochu možné, uděláme všechno proto, abychom hráli stejnou soutěž. Kádr je tady určitě na prostředek tabulky a ne na chvost. Navíc na příští sezónu už máme dohodnuté některé další hráče.

Pořád říkáte, že hráči jsou tady dobří, není tedy chyba někde jinde. Třeba ve vedení?
Asi ano, některé věci jsme určitě neudělali dobře, to si uvědomujeme. Po neúspěchu by asi nastat nějaká změna měla a já s tím souhlasím. K mužstvu přijde určitě nový kouč. Něco už se chystá. Já osobně si myslím, že by to mělo být ještě teď, než ročník skončí.

A co budete dělat vy?
To ještě nevím. (smích) Pokud bude nový kouč chtít, tak určitě zůstanu a budu mu k ruce. Navíc někdo jim musí brousit brusle. (smích) Ale chtěl bych se příští rok přesunout k mládeži, ta práce s dětmi mi trochu chybí a letos na mě nic nezbylo. Bavili by mě třetí nebo čtvrté třídy. Dětí máme po letošních náborech opravdu hodně a jsou šikovné.