Rebelové nastoupili do utkání posíleni téměř jistou kontumační výhrou nad Kladnem, která by vyrovnala bodový zisk s konkurenčním Prostějovem.

Zisk důležitých bodů nad Mostem se začal naplňovat už v sedmé minutě, kdy nepozornost gólmana Horáka využil Semrád. V následujících minutách byl herně lepší Most, který deptal skvělými zákroky gólman Novák. Když na konci druhé a na začátku třetí třetiny utekli domácí díky trefám Sedláčka a Melky na 3:0, zavládla v Kotlině spokojenost, kterou ovšem přibrzdila zpráva z Prostějova, kde Motor Český Budějovice překvapivě prohrával 2:0.

Trochu nejistoty přišlo ve 38. minutě, kdy se Mostu podařilo snížit. „Opravdu jsme první třetinu byli paradoxně horší a vyhráli jsme ji 2:0, měli jsme sedm střel na bránu a dali jsme dva góly. Ve druhé třetině jsme se trošku nabudili, ale nebylo to ono, tam se Most dostal díky gólu na 3:1 do hry," řekl brodský trenér Vladimír Jeřábek.

Ušetřené síly

V závěrečné třetině přidal svou druhou branku Sedláček, v poslední minutě se ještě prosadil Padělek a premiérové trefy v A-týmu se dočkal David Kozlík. „Pozitivní jsou pro nás tři body, a že jsme zápas mohli odehrát na čtyři lajny až do konce, protože je hodně zápasů a my potřebujeme body. Je to úplně jiná situace, než ve které je soupeř. Potřebujeme bodovat i v Benátkách, kdybychom dnes museli korigovat sestavu, tak by to bylo těžké. Takže jsem rád, že jsme ušetřili síly na poslední zápas základní části, který bude pro nás hrozně důležitý, protože teď už pro nás bude každý zápas důležitý až do konce. A samozřejmě jsme rádi za získané tři body," dodal po utkání spokojený kouč Jeřábek.