To se však nepodařilo, a tak i po 44. kole koukají prostějovským Jestřábům z posledního místa tabulky na záda.

Po oboustraně opatrném úvodu utkání se do vedení dostali jako první Rebelové. To Sedláček našel křižným pasem volného Jakuba Babku, nejproduktivnějšího hráče Havlíčkova Brodu, který rozvlnil síťku za litoměřickým brankářem Králem.

Jenže Litoměřice přišly s velmi rychlou odpovědí. Během tří minut dokázaly zápas otočit ve svůj prospěch a srazit tím havlíčkobrodské hokejisty na kolena, z nichž již nevstali.

„My jsme do zápasu vstoupili dobře. Hráli jsme to, co jsme chtěli – dobře bránit, nepouštět Litoměřice do přesilovek a do brejků. Dali jsme pěkný gól a pak se to zlomilo. Další střídání ihned po gólu nám ujeli dva na jednoho, to ještě gól nepadl," vrátil se po zápase zklamaný havlíčko-brodský kouč Vladimír Jeřábek k situaci, která předcházela první brance Litoměřic.

„Podle mě jsme začali chtít dávat další a další góly, místo abychom tu třetinu dohráli tak, jak jsme ji do té doby hráli, opatrně, čekat na svoji příležitost a v té udeřit, tak jsme zbytečně ztráceli puky při prvním gólu v útočné třetině. Při druhém gólu kros u nás ve třetině, hráč chtěl jet sám na bránu, místo aby pokryl beka a zůstalo to ve třetině," vyjádřil se Jeřábek k rozhodujícím momentům v první dvacetiminutovce.

Obrat nepřišel

Další branky diváci viděli až na konci druhého dějství. Nejdříve se Litoměřicím podařilo zásluhou Vítězslava Bílka a Martina Nováka odskočit do tříbrankového vedení. Šanci na bodový zisk Rebelů ještě před druhou sirénou vykřesal zkušený Filip Seman.

V závěrečné třetině byli domácí hokejisté jasně lepším týmem, na rozdíl jediné branky se podařilo snížit přesnou střelou z mezikruží aktivnímu Pavlu Sedláčkovi, ale více už Rebelové v utkání nestihli.

„Pak jsme se trochu vzchopili, vytvořili jsme si tlak ve třetí třetině. Paradoxně i nás to vyvedlo trošku z tempa, protože jsme chtěli zatlačit na Litoměřice, chtěli jsme je dostat pod tlak, a těmi pauzami se to samozřejmě tolik nepodařilo. Já jsem spokojený pouze za třetí třetinu, za tu bojovnost, to před tím bylo z naší strany netaktické a zkrátka špatně odehrané," dodal Jeřábek, který nyní bude připravovat své hráče na sobotní derby s jihlavskou Duklou.