V přestřelce nakonec uspěli hosté, domácí se ale hodně zlobili na sudí. Třebíč naopak otočila zápas s Kadaní, spasila ji dalekonosná střela Káni.

Rebely proti Litoměřicím dostal do vedení z přesilové hry Polodna, kterému servíroval puk Havel. Na tuto branku odpověděli hosté Budínským. Ve druhé třetině se strhla nečekaná přestřelka.

Nejdříve šly Litoměřice do vedení zásluhou Bahenského, potom přišla skvělá pětiminutovka Rebelů, kteří otočili vývoj zápasu na 4:2. „Dali jsme góly z přesilovek, kde byl znát Hynek Zohorna. Tlačil se na branku nebo dělal prostor ostatním hráčů," chválil spoluhráče útočník Petr Polodna.

Asi definitivní pojistku mohl přidat Dvořáček, toho ovšem vychytal Přikryl. Následně vyrobili domácí zadáci hrubku, když nechali před Kacetlem osamoceného Formana, který snížil.

Po této brance se do hlavní role zápasu vložili rozhodčí Talpa s Reichem. Výsledkem toho bylo otočení výsledku na 4:5 ve prospěch Litoměřic a tento stav vydržel až do konce zápasu. „Dnes rozhodla vyloučení. Dostali jsme góly z přesilovek, ale nevím, jestli to všechno byly fauly. Teď se k tomu vyjadřovat nebudu. Asi byly, když je pískl," měl smíšené pocity Polodna.

S velkým rozčarováním hodnotil zápas i asistent trenéra Richard Cachnín. „Myslím si, že kdyby Dvořáček proměnil na 5:2, tak utkání bylo v naší režii. Přesto jsme měli náskok doma udržet. Ač se to nedělá, tak to tady řeknu na plnou pusu. Dneska utkání ovlivnili rozhodčí Reich a Talpa. Dovolili si při přesilové hře neodpískat ofsajd, který je vidět i na záznamu. Jejich některé výroky vůbec nepatřily do hokeje."

Zasloužená remíza

Typický domácí zápas odehrála třebíčská Horácká Slavia. Ta si sice udržuje herní převahu a dostává se do zakončení, soupeř však využije jednu z nemnoha šancí, a pak se svůj náskok snaží udržet až do konce.

Přesně podle tohoto scénáře se odehrálo také střetnutí s Kadaní. Severočeši se ujali vedení ve vlastním oslabení v druhé polovině první třetiny, následně svůj náskok zuby nehty bránili. To se jim ale nepovedlo. Třebíč srovnala a po nájezdech vybojovala vítězství 2:1.

„Měli jsme opticky více ze hry, ale soupeř se dostal do vedení, když jsme špatnou přihrávkou trefili brusle protihráče. Celý zápas jsme potom museli nahánět vyrovnání," hodnotil domácí trenér Kamil Pokorný.

Přes velký počet střel trvalo dobývání Řehořovy branky dlouho. A Kadaň měla dokonce několikrát možnost zápas rozhodnout.

Pět minut před koncem v přesilovce zívala na hostujícího Jíru prázdná branka, ten však trefil pouze tyč domácí svatyně.

„To byla klíčová situace," všiml si Pokorný. „V tu chvíli jsem si říkal, že bychom to mohli potrestat, a naštěstí to vyšlo," dodal.

Půl minuty před sirénou se ujala nečekaná střela Káni, kterou si Řehoř rozhodně za rámeček nedá.

„Byla to podobná střela jako při loňském play-off, kdy to trefil Ostřížek nad rameno do vikýře," zavzpomínal šéf třebíčské střídačky a doplnil: „Ale už předtím jsme tam měli šance, které likvidoval Řehoř robinsonádami, takže si myslím, že jsme si remízu zasloužili."

I v prodloužení měl navrch tým kolem kapitána Dolníčka, branka ale nepadla, a tak došlo na samostatné nájezdy, ve kterých nakonec uspěla Třebíč. „Nájezdy se nám nedaří, ale dnes jsme trefili dva střelce a Matin Falter jejich střely dobře ustál," radoval se domácí stratég.

Před utkáním měla Horácká Slavia s Kadaní v tabulce stejně bodů. I z toho pohledu je vítězství důležité. „A to i vzhledem k průběhu utkání. Za dva body jsme rádi," zakončil Pokorný.