Přišli o svého nejzkušenějšího útočníka. Lukáš Endál byl po dohodě s vedením uvolněn k zahraničnímu angažmá. Od čtvrtečního dne je jeho novým zaměstnavatelem Ciarko PBS Bank Klub Hokejowy Sanok.

Endál měl do zahraničí namířeno již před začátkem sezony, když usiloval o angažmá v klubu Južnyj Ural Orsk. Z ruské anabáze však velmi rychle sešlo a sedmadvacetiletý útočník se okamžitě vrátil do svého mateřského klubu. Zde však stihl odehrát pouze patnáct utkání, v nichž si připsal osm kanadských bodů za pět branek a tři asistence.

Nyní dostane další příležitost vyzkoušet si zahraniční angažmá, po kterém již delší dobu toužil.

„Moc se těším, chtěl jsem si vyzkoušet hokej někde v zahraničí, a když mi nevyšlo Rusko, tak to zkusím v Polsku," uvedl Endál pro klubový web, kde dodává, že byl s vedením havlíčkobrodského klubu předem dohodnut, že pokud se objeví nabídka ze zahraničí, nebudou mu v Kotlině dělat s odchodem problémy. A jak řekli, tak také bylo.

„Jsem vedení Brodu opravdu moc vděčný za to, jak se ke mně zachovali," říká spokojený Endál, který bude mít v Polsku zcela jiné starosti než v trápícím se Havlíčkově Brodě: „Je to jeden z nejlepších týmů nejvyšší polské ligy, mužstvo má top ambice. Chce vyhrát ligu."