Maliník: Děláme pořád dokola stejné chyby

Havlíčkův Brod – Další prohru si připsali prvoligoví hokejisté HC Rebel, tentokrát proti nováčkovi z Prostějova, který si z Kotliny odvezl výhru 2:0. Zápas se těžko hodnotil kapitánovi týmu Romanu Maliníkovi.

19.9.2014

Roman Maliník.Foto: Deník/archiv

Čtvrtý zápas, jeden bod. Co k tomu říci?
To, co jsme hráli dneska, nebylo to, co jsme hrát chtěli. Prostějov hrál jednoduše, jezdili, to jsme přesně chtěli hrát my. Dostali jsme je do hry tím, že jsme se v první třetině nechali čtyřikrát nebo pětkrát zbytečně vyloučit. Oni by byli hloupí, kdyby toho nevyužili a na toho koně se nedostali.

A k tomu přišla ještě chyba při prvním gólu…
Přesně tak. My jsme jim to pěkně namazali a to nebýt gólmana, tak ta první třetina dopadla daleko hůř. Když prostě hrajeme půlku zápasu v oslabení, tak nemůžeme pomýšlet na nějaké body.

Jednou jste se přece prosadili, ale rozhodčí byl proti…
Byla to vysoká hůl. Rozhodčí stál blízko a viděl to dobře, podle mě to taky byla vysoká hůl.

Jak z této situace ven?
Těžko říci. Musíme prostě hrát to, co po nás trenéři chtějí. Někdo to dodržuje, někdo ne. Nemůžou si hráči na ledě dělat, co chtějí. Potom to vypadá tak, že nevyhrajeme čtyři zápasy. To je jako proti Havířovu. Vedeme 3:1, dvě chyby, dva góly. Pořád děláme ty samé chyby a dostáváme ty samé góly.

Chystáte jako kapitán před hráči nějakou řeč?
Já už jsem toho řekl dost. Je to pořád dokola a pořád to samé.

Za týden vás doma čeká Jihlava, první derby, tak jak se na něj těšíte?
Já se těším na každý zápas, protože chci vyhrát. I když derby je vždy symbolické, ať jsem hrál za Jihlavu nebo nyní za Brod.Věřím, že to dopadne dobře.