KLADNO JIHLAVA 3:2 p

STAV SÉRIE: 1:2

Úvod přinesl klasickou oťukávanou, žádný z týmů se do zakončení moc netlačil. To se projevilo i při oslabení Dukly kvůli šesti hráčům v poli, ale tým z Vysočiny ataky Rytířů bez problémů uhájil. Kladenští byli v zápase pravdy velmi nervózní, což se projevilo v jejich nedisciplinovanosti. Jenže 99 sekund přesilovky pět na tři ve 12. a 13. minutě Dukle k brance nepomohlo, sehrála ji prachbídně. Emoce a nervozita na ledě vládly, hokej však v prvním dějství k vidění moc nebyl.

To druhá třetina začala pro celek z Vysočiny přímo parádně. Už po 21 sekundách Diviš našel před brankou Jiránka, který rychlou kličkou vykoupal Hanuljaka a poslal puk mezi jeho betony 0:1. Kdo čekal, že Kladno přeřadí vyšší rychlostní stupeň, byl zklamán. Dukla vládla druhé třetině a měla další nadějné šance. V polovině třetiny se však strhla před Škarkovou svatyní mela, z toho profitovalo přesilovkou Kladno a krátce před jejím koncem přesnou střelou vyrovnal Pekr.

Třetí třetina byla hokejově nejzajímavější. Už v její třetí minutě skvělou přihrávkou Burger uvolnil Tůmu, ale proti blafáku skvěle zakročil Škarek. Rytíři se však dočkali vedení v polovině třetího dějství. Pekr tentokrát dostal přihrávku od Tenkráta, a přestože jihlavský gólman jeho střelu škrtnul ramenem, tak puk skončil v síti. Hosté však nesložili zbraně a po vyhraném souboji v útočné třetině Anděl viděl před brankou Zemana a 170 sekund před třetí sirénou bylo znovu srovnáno. Rytíři pak měli po faulu Šidlíka v závěru k dispozici přesilovku, ale zápas se posunul do prodloužení.

To začalo lépe Kladno, proti Tůmově střele se vytasil s perfektním zákrokem Škarek. Jenže Duklu výborná statistika v nastaveném čase v jednom z nejdůležitějších okamžiků sezony nepodržela. Nezvládla teprve druhé, o to se postaral extřebíčský forvard Matěj Pekr, jenž tak zkompletoval hattrick.

Branky a nahrávky: 33. Pekr (Tenkrát), 51. Pekr (Tenkrát), 62. Pekr (Ulrych, P. Hořava) 21. Jiránek (Diviš, J. Skořepa), 58. Zeman (Anděl, Čachotský). Rozhodčí: Dědek, Mikula Novák, Bryška. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:0. Diváci: 4 414. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 1:0.

Kladno: Hanuljak J. Drtina, P. Hořava, Repe, David Růžička, Ulrych, Ptáček J. Kloz, Burger, D. Tůma J. Strnad, R. Přikryl, Kubík Tenkrát, Machač, Pekr Cetkovský, Zikmund, Gratton Redlich. Jihlava: Škarek J. Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Kaláb, Šidlík, Půža Jiránek, J. Skořepa, Diviš Důras, Hubáček, Jergl Čachotský, F. Seman, Zeman Březina, Anděl, Danišovský.

Semifinále play off: Slavia Praha Motor České Budějovice 1:2 (0:2, 1:0, 0:0). Branky: 35. P. Beránek 21. a 23. Chovan. Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček Bosák, Kajínek. Vyloučení: 11:8. Bez využití. Diváci: 3 843. Stav série: 1:2.