Pořád však není jasné, jaká budoucnost je čeká. „Čekáme, až se sejde kompletní představenstvo, a pak to dořešíme," říká Evžen Vopelka, předseda představenstva HC REBEL. Ve hře tak nadále zůstává několik variant. „Když vezmete, že II. liga se dá hrát za 3 miliony a na I. ligu se potřebuje nějakých 12 milionů, tak je otázka co dál," zamýšlí se Vopelka

Koupit prvoligovou licenci a pokračovat v I. lize je jedna z možností. „K mání je jedna až dvě licence na I. ligu," naznačuje Vopelka, že tato varianta není nereálná. Nutné k jejímu uskuteční, jsou však finance, které Brodu chybí. „Peněz je čím dál méně, a pokud bychom se rozhodli licenci odkoupit, tak by se musely sehnat další peníze, aby se zajistil chod klubu na sezonu. To by muselo být alespoň 10 milionů," počítá nahlas předseda HC REBEL.

Pokud by se podařilo sehnat tuto částku, nikdo by nemohl zaručit, že by se neopakovala situace z letošní sezony, kdy Havlíčkův Brod zkrátil svůj rozpočet na minimum, a následně nemohl konkurovat ostatním týmům. „Postavili jsme to na mladých klucích, kteří měli na ledě lítat a rozbíjet mantinely. Byli tam 
i juniorští reprezentanti, ale byli úplně marní. U nás se vyhráli a pak už bylo pod jejich úroveň tady hrát, tak se s tím začalo nějak čarovat," připomněl Vopelka příchod několika zkušených hráčů v průběhu sezony. Ale na zkušené hráče potřebujete peníze a nikde není psáno, že oni tým dokážou vytáhnout nahoru.

„Vzali jsme Platila, dali jsme mu zelenou. On přišel jako správná hvězda, měl to tady stmelit, ale pak zaviní dva rozhodující góly," připomíná nevydařené utkání v Prostějově.

Pokud by tedy Havlíčkův Brod chtěl i nadále působit v I. lize, je nutné sehnat mnohem více peněz, než bylo k dispozici letos, jak upozorňuje Vopelka: „Ty ostatní týmy mají mnohem větší rozpočet. I tady tomu tak bylo, když to koupil pan Hubacz. To byl rozpočet přes 20 milionů a hrálo se o čtvrté místo." Pro vytvoření konkurenceschopného týmu tak vedení Havlíčkova Brodu potřebuje sehnat alespoň 16 milionů. Setrvat v I. hokejové lize mohou Rebelové i za předpokladu, že by došlo k jejímu rozšíření. I v tomto případě by však platilo, že musí vedení zajistit solidní rozpočet, který by nepřinesl opakování letošní sezony.

Další variantou je působení Havlíčkova Brodu ve II. lize, kam Rebelové přímo spadli. O odkoupení licence na II. ligu se zajímá další havlíčkobrodský subjekt. Bruslařský klub, který zaštiťuje v Havlíčkově Brodě mládež, se po druholigové licenci poptával v nedalekém Pelhřimově. Vopelka však jejich vystupování nechápe. „To jim nebereme, ale bez nás hrát nemohou, protože registrace hráčů jsou u nás. Nevím, jak by to chtěli hrát, technicky tomu nerozumím."

Je však možné, že II. liga se v Havlíčkově Brodě bude hrát pod akciovou společností HC REBEL. „Město nám nabídlo nějakou spolupráci, nějakou pomoc. Je tedy potřeba začít jednat. Není problém, aby se tady II. liga hrála," říká Vopelka a vyhlíží světlejší zítřky: „Spadlo se na hubu. Možná to tak chtělo, a mělo to tak být. Nyní se od toho můžeme odrazit." Nebo vše dopadne ještě jinak? Odpověď bude známa za několik dní.

Lukáš Zelený