A povedlo se jim to dokonale! Ve druhé třetině vedli po dvou gólech Michala Teplého a jednom zásahu Tomáše Kohouta sice už 3:1, ale Východočeši po dvou trefách srovnali krok. Ve třetí periodě se však prosadil havlíčkobrodský Ondřej Plíhal, na což už Dynamo odpovědět nedokázalo. Soubor z Kotliny tak mohutně slavil důležité vítězství 4:3, teprve druhé v sezoně, a na předposlední Mladou Boleslav ztrácí před středečním vzájemným zápasem už jen 2 body.

EXTRALIGA ML. DOROSTU

H. BROD – PARDUBICE 4:2
Havlíčkobrodští mladíci zažili vstup do utkání jako z říše snů. Kvůli hákování sice hráli v oslabení, v něm ale dopředu ujel Radim Pejchal, jenž přihrál Michalu Teplému a ten z levého kruhu trefil prostor u protější tyče.

V polovině prvního dějství bylo na domácí střídačce ještě veseleji, přihrávku Adama Dvořáka dojel Tomáš Kohout, který střelou bekhendem kolem betonu ke vzdálenější tyči překonal pardubického brankáře. V závěru této části, ale po pravém křídle ujel Filip Koffer a střelou nad lapačku snížil.

Ve druhé periodě vyrobila hostující obrana hrubku, po které se ocitli před brankářem osamocení Radim Pejchal s Michalem Teplým, několikrát si vyměnili puk a druhý jmenovaný ho poslal do sítě. Odpověď ovšem přišla velice brzy. Po patnácti sekundách našel Tomáš Mazura Matěje Blümela, jenž se z předbrankového prostoru dokázal prosadit. Dynamo se nehodlalo vzdát a vyrovnalo. Filip Koffer přihrál Tomáši Zemanovi, jenž zblízka pokořil Dominika Arbelovského.

Bruslaři hráli velice bojovně a neslo to kýžené ovoce. Marek Tecl se s kotoučem dostal až za bránu, odkud ho následně přihrál Ondřeji Plíhalovi, jenž zblízka zamířil přesně, a domácí opět vedli. Náskok se mohl ještě zvýšit, Radim Pejchal byl v úniku hákovaný a bylo nařízeno trestné střílení. Tato situace však zůstala nepotrestána a závěr byl tak velice dramatický. Pardubičtí dvě a půl minuty před koncem odvolali brankáře a zkoušeli štěstí se šesti hráči v poli. Dominik Arbelovský už ovšem zavřel bránu a i díky jeho skvělým zákrokům se mladší dorostenci radovali teprve z druhého vítězství v sezoně.

„Dobře jsme začali a dali jsme dva góly. Padesát sekund před koncem první třetiny jsme sice po chybě dostali gól, ale ve druhé třetině jsme soupeři znovu odskočili. Potom jsme ale byli trochu nekoncentrovaní a Pardubice vyrovnaly. Kluci ale pořád bojovali a šli tomu štěstí naproti. To se nakonec dostavilo a ve třetí třetině jsme dali vítězný gól. Všichni kluci to dnes odmakali a odbojovali, tak to má být," zhodnotil zábas havlíčkobrodský trenér Aleš Kraučuk.

Branky a nahrávky: 2. Teplý (Pejchal), 10. Kohout (Dvořák), 24. Teplý (Pejchal), 48. Plíhal (Tecl) – 20. Koffer (Zeman, Rudy), 24. Blümel (Mazura), 29. Zeman (Koffer, Rohlík). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Ondřej Polák, Lukáš Rampír. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Třetiny: 2:1, 1:2, 1:0. H. Brod: Arbelovský – Krejčí, Dvořák, Adam, Zvěřina, Horák, Smolko – Kohout, Dudek, Pokorný, Cachnín, Plíhal, Tecl, Kulhánek, Teplý, Pejchal, Kyncl. 

(lvá)