I. LIGA ML. DOROSTU

H. BROD – TŘEBÍČ 7:2
„Vlítneme na ně, získáme všechny důležité body," znělo unizono z úst nažhavených brodských hokejistů před zahájením krajského derby. Stalo se. Broďáci hned od začátku okupovali třebíčskou třetinu, i když první dvě gólové příležitosti si připravili Horáci. Rebelové se však dostali do správného herního rytmu a již v 9. minutě zařídil Petržílek po kvalitní kombinační akci vedoucí gól 1:0. Hrálo se již v režii chlapců z Kotliny, kteří soupeři umožnili jenom několik brejků, při nichž domácí gólman Folvarský byl ve střehu.

Hned v úvodu prostřední části po ideálním pasu Přibyla byl blízko gólu Dvořák,potom ukázkové sólo Holendy zlikvidoval strážce třebíčské svatyně Kuržík. Do odvážného sóla se pustil i hostující Bednář, i jemu vystavil stopku brodský muž s maskou. Třebíč urputně bojovala a odměnou bylo snížení na 2:1 z hole Dvořáka. Inkasovaná branka vyburcovala Broďáky k drtivému náporu, kdy Moravany doslova přikovali v jejich třetině.

Borci s bílou hvězdou na dresech však byli jako houžev, urputně dál bojovali a trpělivě čekali na možnost brejků, neboť brodská obrana hrála hodně dopředu vysunutá. V polovině utkání znovu zářil Kuržík, když zázračně lapil dělovku Tecla pod víko, za skvělé zákroky se vyznamenal i jeho brodský protějšek.

Rebelové chtěli rozhodnout, přidali na důrazu i rychlosti a po brankách Teplého a Tecla již poslali Horáky do věčných lovišt. V závěru třetiny si parádní kombinace Kohouta s Dvořákem zasloužila gólovou odměnu, červené světlo se však za třebíčskou svatyní nerozsvítilo a její strážce jenom dokazoval, že je nejlepším hráčem Horáků.

Když hned v úvodní minutě poslední části Holenda dal soupeři ránu do vazu na 5:1, nebylo najednou o co hrát. Na hostech bylo sympatické, že urputně bojovali do posledního hvizdu, brodští mladíci jenom plnili povinnost v pohodě zápas dohrát.

Rušno ještě bylo v samém závěru utkání, kdy v rozmezí dvou minut padly tři góly. Rebelům zbývají ještě sehrát zápasy v Liberci, Pardubicích a doma s Krkonošemi, zisk jednoho bodu stačí, aby si mohli říkat extraligoví.

„Kluci splnili naše očekávání, výborně bruslili, pohybově jasně předčili soupeře, jsme spokojeni," netajil radost trenérský tandem Milan Kraučuk a jeho syn Aleš.

Branky: 8. Petržílek, 12. Pejchal, 33. Tecl 34. Teplý, 41.Holenda, 57. Piskač, 60. Dvořák – 25. Dvořák, 60. Válek. Rozhodčí: Krejčí – Přibyl, Žák. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci:40. Třetiny. 2:0, 2:1, 3:1. Havlíčkův Brod: Folvarský – Rubner, Adam, Zvěřina, Horák, Marek, Krejčí – Petržílek, Holenda, Tecl – Pejchal, Cachnín, Teplý – Kohout, Přibyl, Piskač – Pokorný, Kulhánek, Dvořák.