Rozjetý mladší dorost nezastavila ani Dukla Jihlava, která doma s Rebely prohrála 3:0.

I. LIGA ST. DOROSTU

H. BROD – KOBRA PRAHA 4:0
Brodští mladíci vykročili do nadstavby správnou nohou, v obou úvodních utkáních nadělili soupeřům po čtyřech brankách. Do brodské Kotliny přijela pražská Kobra, ta sice od začátku varovně syčela, mladým Rebelům však neublížila, měla jenom záchvěvy, kdy byla nebezpečná. První potlesk si vysloužila jedovka obránce Vacka při přesilovce, o chvíli později byl pražský gólman Haupt proti dělovce dalšího obránce Laciny bezmocný 1:0.

To se již chlapci z Vysočiny dostali do tlaku, který vyvrcholil devět sekund před sirénou gólem Jelínka na 2:0. Hned v úvodu prostřední části se ocitl pražský Sovík sám před Kekulou, měl špatně seřízenou mušku. Rebelové na chvíli povolili v tempu, to vycítili hokejisté z hlavního města a sami se začali tlačit dopředu. Kunst se prodral až před domácí svatyni, její strážce Kekule však bravurně zasáhl, další hrozící požár však brodští beci včas uhasili.

V polovině střetnutí zafungovala spolupráce dvojice Lacina – Jelínek, brodští mladíci opět chytili to pravé herní tempo, dobře kombinovali, Vlach přidal třetí gól a Rebelové měli utkání jasně pod kontrolou, i když Pražané dál srdnatě bojovali.

Hráči z Kotliny však opět začali zbytečně faulovat, nabídli soupeři minutovou přesilovku tři na pět, do trháku se však dostal brodský Cejpek, proti vynikajícímu brankáři Hauptovi se neprosadil. Rebelové i nadále svírali Kobru do kleští, v polovině zápasu zajistil Vlach již tříbrankové vedení. Ve 35. minutě obránce Kopic ideálně uvolnil na druhé straně kolegu Bancíře, pohledná akce vyústila gólem Králíčka na 4:0 a bylo rozhodnuto. Hned v úvodu poslední části „zazdil" skutečnou megašanci hostující Kunst. Pro Rebely to bylo varováním, proto okamžitě zařadili vyšší rychlost, před pražskou svatyní chvílemi „tál" led, žel brodští mladíci jenom potvrdili, že pohotové střelecké zakončení zůstává Achillovou patou jinak v poli produktivního družstva. U hokejistů z naší metropole bylo sympatické, že bojovali do posledního dechu.

„Kluci dobře kombinovali ve všech formacích, v obraně bylo nejvíce vidět důrazného Kopice,svůj den v obou zápasech měl gólman Kekule," shodla se v hodnocení spokojená trenérská dvojice Václav Adam s Jaroslavem Bencem.
Branky: 9. Lacina, 20. Jelínek, 30. Vlach, 35. Králíček. Rozhodčí: Kratochvíl – Krejčí, Trubšík. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0, Diváci: 45. Třetiny: 2:0, 2:0, 0:0. H. Brod: Kekule – Suchý, Vacek, Lacina, Bancíř, Kopic, Hrabáň, Benák – Kraučuk,Jelínek, Křížek – Michálek, Cejpek, Beran – Hendrych, Vlach, Králíček – Pilný.

H. BROD – KOLÍN 4:1
V úvodním střetnutí nadstavby narazili na sebe velcí rivalové. Je zajímavé, že v základní části oba soupeři na vlastním ledě prohráli 2:3, tentokráte však domácí jásali, když v průběhu boje bylo jasné, kdo je pánem na ledě. Převaha brodských mladíků se od začátku stále stupňovala, až kolínské Kozly jasně přejeli, když nejlepším borcem Kolína byl vynikající gólman Martínek.
Branky: 31. a 59. Beran, 11. Michálek, 40. Kraučuk – 22. Kerda.

I. LIGA ML. DOROSTU

JIHLAVA B – H. BROD 0:3
Minulý týden se mladší dorostenci Havlíčkova Brodu dvakrát měřili doma se svými nejbližšími konkurenty v boji o postup mezi extraligovou smetánku. Na úspěšné výkony, zejména z duelu proti Liberci, dokázala parta mladíků z Kotliny navázat i tento víkend. V neděli dobyla bez hrdiny předchozích dvou duelů, Radima Pejchala, Horácký zimní stadion. Malou náplastí na derby Vysočiny v rámci první hokejové ligy mužů mohl být úspěch jejich podstatně mladších kolegů. „Do Jihlavy jsme si jeli pro povinné vítězství," hlásil spokojený trenér Rebelů Milan Kraučuk. V sestavě Dukly se proti svým postavil havlíčkobrodský odchovanec Adam Fixa, jenž odešel do krajského města kvůli docházce na střední školu.

Rebelové začali v Jihlavě dobře a dostali se již v první třetině do vedení. Domácí ale kousali a Broďáci to neměli vůbec lehké. Ve druhé třetině se ale vše zlomilo. Tým z Kotliny byl jasně lepší a dvěma slepenými brankami rezervu Dukly definitivně položil. „Podle mého názoru jsme zápas ztratili ve druhé třetině, když jsme během tří minut dostali dvě branky. Celou druhou třetinu jsme byli pod tlakem, tak to byla jen otázka času," prohlásil pro oficiální web Jihlavy lodivod domácích Karel Nekvasil.

V závěrečné části se hokej přetransformoval v nepříliš pohlednou bitvu. Dukla šla ostře do soubojů a znechucovala Rebelům život.
„Domácí pak přitvrdili hru a my jsme se tomu přizpůsobili. Chvílemi se hrálo dost tvrdě, ale měli jsme to pod kontrolou. Jihlava proti nám neměla šanci. Ve třetí třetině se hra změnila v boj. Byla to docela řežba," popsal třetí dějství hlavní trenér Havlíčkova Brodu.

Ve čtvrtek čeká na lídra z Havlíčkova Brodu domácí duel s béčkem Mladé Boleslavi, které drží osmou příčku, v neděli vyrazí mladíci z Kotliny na led beznadějně posledního Znojma.
Branky: Veverka 2, Přibyl. Rozhodčí: Sibera – A. Ryšavý, V. Ryšavý. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 50. Třetiny: 0:1, 0:2, 0:0. H. Brod: Arbelovský – Lachman, Adam, Zvěřina, Rubner, Horák, Krejčí – Holenda, Veverka, Kohout, Tecl, Cachnín, Teplý, Kulhánek, Přibyl, Pokorný.