Mladší dorost předvedl proti Pardubicím dokonalý obrat

Havlíčkův Brod – O víkendu pokračovaly boje v ligových mládežnických soutěžích. Brodské juniory kosí nemoci, a tak páteční střetnutí s Pískem bylo odloženo.

13.1.2015

Pokud v dalších deseti zápasech mladší dorostenci HC Rebel udrží svůj náskok, nemine je postup do extraligy. Foto: Luboš Vácha

I. LIGA ML. DOROSTU

H. BROD – PARDUBICE B 6:4
Brodští mladíci měli již podruhé namále na ledě Kotliny. Vedli sice od 6. minuty gólem Piskače, houževnatý soupeř však stačil otočit na 1:2 a později až na 2:4. To již Rebelům hořela půda pod nohama, do konce prostřední části však Petržílek ještě stačil dát důležitý kontaktní gól na 3:4. V kabině Rebel bylo o přestávce hodně rušno a mladíci z Vysočiny vlétli na soupeře od Labe silou tsunami. Od úvodní minuty sevřeli pernikáře do kleští, kotouč několikrát poskakoval na brankové čáře, nikomu se však nepodařilo puk za záda pardubického gólmana Matouška. propasírovat. Až čtvrt hodiny před koncem ho prostřelil Cachnín. Jenom o pár sekund později Přibyl šikovně tečoval střelu Marka od modré na 5:4 a Broďákům spadl kámen ze srdce. Zklidnili se, a když deset minut před koncem zamířil Teplý přesně k tyči na 6:4, začali hrát svoji kombinační hru a o jejich výhře nebylo pochyb.

Definitivní pojistku mohl připojit Pejchal, dostal se až před gólmana, ten však jeho střelu reflektivně ramenem vyrazil. To již brodští borci drželi pernikáře v šachu a již v poklidu dokázali dovést střetnutí do vítězného konce. Tím potvrdili vedoucí příčku v ligové tabulce, kde mají náskok dvou bodů a odložený zápas s Kolínem k dobru . Zbývá ještě deset střetnutí a pokud mladí Rebelové náskok udrží, postoupí přímo do extraligy.
Branky: 6. a 24. Piskač, 37. Petržílek, 46. Cachnín, 46. Přibyl, 50. Teplý – 7. a 14. Chára, 17. Brož, 37. Hybeš. Rozhodčí: Stehlík – Kekule, Přibyl. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. Diváci: 50. Třetiny: 1:3, 2:1, 3:0. Havlíčkův Brod: Arbelovský (17. Folvarský) – Lachman, Adam, Rubner, Zvěřina, Marek, Horák – Petržílek, Holenda, Piskač – Pejchal, Cachnin, Teplý – Pokorný, Přibyl, Tecl – Kulhánek, Kohout.