Ještě ve 41. minutě prohrávali svěřenci Milana Chalupy s jihlavskou Duklou 4:1, ale nakonec se radovali z dvoubodového zisku. 

EXTRALIGA ML. DOROSTU
JIHLAVA – H. BROD 4:5PP

Již po dvaceti vteřinách hry se z vedoucí branky radoval jihlavský Čermák, který poprvé překonal Brože. O šest minut později bylo vyrovnáno.

Aktivitu po inkasované brance zúročil pro brodské hráče Kolouch – 1:1. Jenže tento stav vydržel pouze dvě minuty. To se Kousal dostal až před Brože, kde byl nedovoleně atakován a z následného trestného střílení se faulující hráč nemýlil. V závěru první třetiny si vzal slovo opět Čermák, který poslal Duklu do vedení 3:1.

Do druhého dějství brodský trenér Milan Chalupa stáhl ze hry gólmana Brože, kterého nahradil David Marek a tento tah vyšel na jedničku.
Hosté soupeře přehrávali, když především Nguyen spálil několik příležitostí. Když se střelecky nedařilo ani domácím,  šlo se podruhé do kabin za stejného stavu. Když hned na začátku třetí třetiny zvyšoval Pospíchal na 4:1 pro Duklu, vypadalo to s brodskými hráči hodně špatně.

Jenže hned po minutě se podařilo snížit Nguyenovi na rozdíl dvou branek. Havlíčkobrodští hráči najednou ožili, zjednodušili hru na střelbu a bránění gólmanovi ve výhledu. I toto neslo své ovoce. Nejdříve snížil Kolouch a v poslední minutě zápasu se Kopicovi podařilo vyrovnat na 4:4 a vynutil si prodloužení. V něm byl úspěšný Nguyen už po minutě a Rebelové se mohli radovat z vítězství.

„Dnes, když jsme prohrávali 1:4, tak kluci nesložili zbraně a ten druhý gól nás strašně nakopl. Výsledek se dostavil, začali jsme hrát jednoduše, vše házet na bránu, kluci stáli před bránou, clonili a doráželi, a to nám dnešní utkání vyhrálo," řekl k utkání havlíčkobrodský kouč, Milan Chalupa.

Branky a nahrávky: 1. Čermák, 9. Kousal, 19. Čermák (Najman, Havránek), 41. Pospíchal (Havránek, Dörrer) – 7. Kolouch, 47. Nguyen (Kraučuk), 48. Kolouch (Jelínek, Vacek), 60. Kopic, 61. Nguyen (Kopic, Vala). Rozhodčí: Kopeček – Jirčík, Fiksa. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 74. Třetiny: 3:1, 0:0, 1:3 – 0:1. H. Brod: Brož (21. Marek) – Lacina, Vacek, Bancíř, Kopic, Benák, Bušek, Hrabaň – Kolouch, Jelínek, Michálek – Kraučuk, Vala, Nguyen – Cejpek, Veselka, Abbrent – Semrád, Vlach.