Nejprve nestačili v Kotlině na silné Letňany v poměru 4:10, v pátek se pak vrátili z Jihlavy s ještě výraznějším debaklem. Jejich starší kolegové dopadli podobně, když nestačili na Havířov a Vsetín.

EXTRALIGA ST. DOROSTU
HAVÍŘOV – H. BROD 3:2
Starší dorostenci v honbě za posledními postupovými místy klopýtli možná trochu překvapivě na ledě Havířova, předposledního týmu skupiny B. Brankář Vaněček celkově čelil dvaapadesáti střeleckým pokusům, a tak není příliš divu, že se Rebelové vrátili s prázdnou.

Nezačali ale vůbec špatně, na konci první části si vytvořili tlak a Ondřej Beránek překvapil povedenou střelou pod horní tyčku. Vedení však dlouho nevydrželo. Na začátku druhé třetiny bylo nařízeno trestné střílení, se kterým si Filip Malík bez problémů poradil. Skóroval povedeným blafákem pod břevno.

Za čtyři minuty se před brankou chopil při signalizovaném trestu volného kotouče Petr Školoud a z dorážky poslal Havířov do vedení. Branka platila i přes protesty hostujícího mužstva. Další studená sprcha přišla za další dvě minuty. Školoud nabral ve středním pásmu rychlost, obešel dva obránce a před Vaněčkem volil přesnou střelu nad vyrážečku.

Zaskočení Rebelové dokázali bleskově zkorigovat. Beránek se z gólu radoval podruhé v utkání. Prosadil se díky důrazu v brankovišti a doslova dotlačil puk za brankovou čáru. Přesto už Havířovští těsný náskok ubránili.
Branky a nahrávky: 23. Malík (TS), 27. Školoud (Křibík), 29. Školoud (Vyčesaný) – 18. Beránek (Dvořák), 30. Beránek (Chlubna). Rozhodčí: Husička, Kubičík – Laczko, Škrobák. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 52:37. Třetiny: 0:1, 3:1, 0:0. H. Brod: Vaněček (Jeřábek) – Žuček, Dvořák, Křípal, Meloun, Krajcigr, Dundáček, Vosyka, Kuchta, Zohorna, Hlídek, Chlubna, Brebera, Ludvík, Krajhanzl, Kundrát, Beránek, Němec

VSETÍN – H. BROD 8:3
Ani vedoucí tým skupiny B na svém ledě překvapení nedopustil. Starší dorostenci Havlíčkova Brodu sice dlouho drželi nadějný výsledek, nakonec však prohráli pětibrankovým rozdílem.

Rozhodovalo se až ve třetí třetině, kdy se Vsetín trefil hned pětkrát, a dal tak utkání definitivní podobu 8:3. V první části na gól Kuchaříka dokázal odpovědět produktivní Ondřej Beránek. Při klasickém přesilovkovém zámku tečoval před Svobodou puk, tehdy sice ještě v síti neskončil, z následné dorážky už ale ano. Domácí znovu odskočili díky Mikulovi, který po přesné nahrávce zakončoval do poloprázdné branky, a ve třetí části pak ještě zvýšil druhou brankou Kuchařík střelou pod víko. Když Vsetín v závěrečné dvacetiminutovce znovu navýšil vedení, zdálo se být rozhodnuto. Jenže Tomáš Chlubna s Petrem Kuchtou během dvou minut snížili na 4:3 a udělali ze zápasu ještě pořádné drama. Chlubna se zorientoval v chumlu před Svobodou a zametl touš podél ležícího brankáře. O chvíli později Kuchta využil dorážkou přesilovou hru.  

Nadějný stav dlouho nevydržel, hráči ze slavného hokejového města smetli Rebely čtyřmi góly v posledních 12 minutách a slavili jasnou výhru. Závěr utkání tolik překvapivý není, protože havlíčkobrodský brankář Vaněček čelil za celé utkání závratnému počtu 74 střel.  Havlíčkův Brod tak se svými 22 pokusy tahal za kratší konec a zůstává v tabulce pátý. Play-off se mu začíná vzdalovat.

Branky a nahrávky: 5. Kuchařík (Hryciow), 16. Mikula (Tydlačka, Forch), 34. Kuchařík (Zvonek, Grygar), 44. Kuchařík (Svozílek), 48. Tydlačka (Žabčík), 56. Kohout (Hryciow), 58. Kohout (Zvonek, Šjafotdinov), 60. Neuwirth (Hajda, Tydlačka) – 13. Beránek (Křípal), 45. Chlubna (Beránek), 47. Kuchta (Chlubna, Beránek). Rozhodčí: Jan Vaněk – Zbyněk Hejda, Jan Janča. Vyloučení: 7:5, navíc Zuzaník (VSE) a Vaněček (HBR) 1O min. OT za nesp. chování. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 90 Střely na branku: 74:22. H. Brod: Vaněček (Jeřábek) – Žuček, Dvořák, Křípal, Krajcigr, Dundáček, Vosyka, Kuchta, Zohorna, Hlídek, Chlubna, Brebera, Ludvík, Krajhanzl, Kundrát, Beránek, Němec.

EXTRALIGA ML. DOROSTU
H. BROD – LETŇANY 4:10
Pražský celek Letci Letňany vlétl na Rebely už ve čtvrté minutě, kdy se Kulda zorientoval v chumlu hráčů před brankou a z bezprostřední blízkosti skóroval. Tentýž hráč na konci první části trefil znovu, a to ve vlastním oslabení. Sjel si až před Brože a trefil se střelou k tyči. Do druhé třetiny nastoupili Rebelové skvěle, po chybě letňanského obránce dorazil z blízkosti Tomáš Nguyen puk do sítě.

Hosté bleskově odpověděli, ale ani Rebelové nezaháleli. Ve 28. minutě snížil Jakub Kraučuk na 2:3. Ještě poté hosté řádili jako utržení ze řetězu a na konci třetiny svítilo na světelné tabuli již hrozivě vypadajících 2:6. Jiskru naděje ještě vybojoval Lukáš Vala, jenž se taktéž prosadil v dorážce před brankou, závěrečná dvacetiminutovka však patřila jasně hostům. Nejprve se trefila dvojice Poljanyčka-Karabáček, na což sice dokázal zareagovat Václav Karabáček, který pohotovou střelou z první překonal přesouvajícího se gólmana Kosinu, konečné desítce už ale nezabránil.

V rozmezí jediné minuty o ní rozhodl dvěma trefami Tomáš Dyrynk. V situaci jeden na jednoho ukázal šikovné ruce, stahovačkou obelstil obránce a propálil gólmana Brože. Na konečných 4:10 upravil po pohledné souhře s obávanými spoluhráči Karabáčkem a Poljanyčkou.

Branky a nahrávky: 22. Nguyen, 28. Kraučuk (J. Jelínek), 37. L. Vala (Suchý), 54. Kraučuk (J. Jelínek, M. Polák) – 4. Kulda (Čapek), 19. Kulda, 24. Poljanyčka, 29. Čapek, 33. Dyrynk (Karabáček), 36. Karabáček (Dyrynk, Kučera), 44. Poljanyčka (Dyrynk), 49. Karabáček (Poljanyčka), 56. Dyrynk, 57. Dyrynk (Poljanyčka, Karabáček). Rozhodčí: Ondřej Polák – Marek Honza, Milan Parýzek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 48. Střely na branku: 25:48. Třetiny: 0:2, 3:4, 1:4. H. Brod: Brož (Pešek) – Vacek, Bláha (C), Bušek, Bancíř, Lacina – M. Polák (A), L. Vala, Nguyen, Málek, J. Jelínek, Suchý, Mendl (A), Kraučuk, Semrád, Přibyl, Nováček, Mäki

JIHLAVA – H. BROD 10:2
Zlepšení nepřišlo ani na ledě regionálního rivala. Po další vysoké prohře si Rebelové v tabulce pohoršili a klesli na devátou příčku, a to právě za jihlavskou Duklu. S tou prohrávali už od druhé minuty, kdy ve vlastním oslabení ujel Bambula.

Dalším nájezdům hosté odolávali až do úvodu druhé části. Dva rychlé góly začaly utkání směrovat k jasné výhře Dukly. Anděl uspěl po přečíslení dva na jednoho a Hrala doklepával kotouč do sítě po skrumáži před Brožem. Následovalo bleskové snížení z hole Lukáše Valy, kterému po souboji v brankovišti namazal Jelínek.

V rozmezí necelé minuty se trefili Hrala a Bína a poslali svůj tým do vedení 4:1. Debakl se pak začal rýsovat v úvodu závěrečné dvacetiminutovky. Dukle opět stačila ani ne minuta na dvě vstřelené branky. Anděl skóroval díky důrazu v brankovišti a krátce poté Salát vypálil od modré a trefil se přesně pod ruku střídajícího Nováka.  Gólový brankostroj pokračoval po akci Kašpara, který v útočném pásmu prokličkoval mezi všemi Rebely a efektně kličkou skóroval.

Ani snížení Jakuba Kraučuka, jenž po přejetí modré čáry nic nevymýšlel a trefil se nejlépe, jak mohl, však konečné desítce nezabránil. Tu domácí dosáhli opět slepenými góly. Rozklad havlíčkobrodské obrany završili Kochánek s Bambulou.

Branky a nahrávky: 2. Bambula, 21. Anděl (Zayml), 25. Hrala, 33. Hrala (Svatuška), 34. Bína (Tůma), 41. Anděl (Zayml, Bambula), 42. Salát (Bína), 47. Kašpar, 49. Kochánek, 50. Bambula – 25. Vala (Jelínek), 48. Kraučuk. Rozhodčí: Ondřej Polák – Daniel Obrdlík, Jan Doležal. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 78. Střely na branku: 48:24. Třetiny: 1:0, 4:1, 5:1. H. Brod: Brož (41. M. Novák) – Bláha, Mendl, Bancíř, Suchý, Vacek, Lacina, Bušek – Málek, Nováček, Nguyen – Semrád, Polák, Maki – Vala, Kraučuk, Jelínek.

Pavel Buňat, Petr Veselka