V důležitém utkání na ledě Českých Budějovic sice po trefě Vojtěcha Veverky ztratili nejtěsnější vedení, ale v prodloužení vystřelil Havlíčkovu Brodu bonusový bod Lukáš Beran. Hrdinou souboru z Kotliny se stal brankář David Marek, který si připsal neuvěřitelných 57 úspěšných zákroků. Kraučukova družina tak už ztrácí na předposlední Mladou Boleslav jediný bod.

EXTRALIGA ML. DOROSTU

Č. BUDĚJOVICE – H. BROD 1:2PP

„Čekalo nás další těžké utkání s Českými Budějovicemi, o nichž jsme věděli, že mají doma trochu problémy, a tak jsme si pomýšleli na úspěch. Nakonec se nám povedlo vyhrát díky obětavému a pracovitému výkonu. Soupeř byl hodně dobrý a první třetina byla vyrovnaná. Měli jsme tam dost vyloučených, takže byli domácí lepší na střely.  Druhá třetina pokračovala ve stejném tempu, jako ta první. My jsme tam měli velkou šanci. Veverka jel sám na bránu, byl faulován a pak proměnil trestné střílení. Od té doby jsme měli trochu navíc. Procentuálně zhruba o pět až deset procent. Ve třetí třetině jsme upozorňovali hráče na to, že Budějovice budou chtít srovnat. Vím už z minulosti, že vždycky vytáhnou jednoho útočníka, který čeká na dlouhou přihrávku. Na to jsme kluky upozorňovali, ale jednou jsme to neubránili a domácí srovnali. Dobrých pět minut se hrálo většinou u nás a my, když jsme se dostali na kotouč, jsme začali zmatkovat a rychle jsme se zbavovali puku.  Zápas tak skončil remízou a v prodloužení předvedli nádhernou akci Benák s Beranem," řekl brodský kouč Milan Kraučuk.

Branky a nahrávky: 45. Pánek (Bláha, Brabec) – 23. Veverka (TS), 63. Beran (Benák). Rozhodčí: Milan Jindra – Filip Svoboda, Tomáš Samuel. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 – 0:1. H. Brod: Marek  – Benák, Hrabaň, M. Němec, Vála, Krtek – Beran, Veverka, Holenda, Chymo, Michálek, Petržílek, Vlach, Michalička, Březina, Pilný, Hendrych. 

(rwa)