KOPŘIVNICE – H. BROD 3:1

První třetina skončila bezbrankovou remízou. Základ vítězství pak položili domácí v té druhé, kdy vstřelili dvě branky během 23 sekund. Havlíčkův Brod sice více držel kotouč na svých hokejkách a tlačil se do brány, ale vždy ztroskotal na Hromadovi. Bruslařům se podařilo snížit až ve 35. minutě, kdy se z voleje trefil Michálek. Poslední dějství opět patřilo hostům, ale jejich útoku skončili na urputné defenzivě Kopřivnice, která ještě dala třetí branku do prázdné brány při power-play.

„Momentálně je Kopřivnice kvalitní tým, který bojuje o play-off. My jsme malinko dojeli na neproměňování šancí. Za stavu 2:1 nám rozhodčí neuznali regulérní branku, která padla se sirénou druhé třetiny. V poslední třetině jsme měli několik šancí, které jsme nedali. Dobře jim odchytal brankář Hromada,“ řekl havlíčkobrodský kouč Richard Cachnín.

Branky a nahrávky: 28. Suchý (Imrich, J. Mach), 28. Sluštík (F. Fojtík), 60. M. Mach (Marek, T. Fojtík) – 35. Michálek (Cachnín, Voříšek). Rozhodčí: Tomáš Goňa – Adam Kurtin, Marek Pospíšil. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 853. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:0. Havlíčkův Brod: Holík – Semrád, Dudycha, Dvořák, Kulhánek, Vala (A), Kliment, Benák – Přidal, Třetina, Mikeš – Voříšek, Cachnín, Michálek – Kadlec, Ludvík, Kuchta – Síla.

VAL. MEZIŘÍČÍ – H. BROD 3:6

Bruslaři se oklepali z porážky v Kopřivnici hodně rychle a svém vítězství rozhodli už v úvodní třetině, kdy během sedmi minut nasázeli soupeři čtyři branky. „Mužstvo změnilo trenéra i způsob hry, ale nám se povedl vstup do zápasu. První třetina byla plná aktivního hokeje a především jsme chodili do předbrankového prostoru. Dali jsme čtyři branky, které nás uklidnily,“ potvrdil Cachnín, který také dodal, že si tři body z horké půdy Valašského Meziříčí odváží jeho svěřenci zaslouženě. „Ve druhé třetině nás domácí trochu zatlačili, ale po většinu času jsme byli lepším týmem. Zaslouženě si odvážíme tři body, které jsou podpořené výborným výkonem brankáře a hrou celého týmu. Jsem rád, že i potřetí v letošní sezoně vezeme z tripu tři body. Klukům patří velké poděkování.“

Bruslaře trápí už delší dobu marodka, a tak i na moravský trip se vydalo několik mladíků. „Hrali zase čtyři mladíci a jsem rád, že to zvládají. Naštěstí se nám marodka už vyprazdňuje, tak myslím, že to druhé místo udržíme, když se nestane něco zvláštního,“ prozradil havlíčkobrodský trenér.

Branky a nahrávky: 34. Vávra (Vaněk, Běhal), 50. Seidler (Vaněk, Weintritt), 53. Klímek (Romančík) – 6. Michálek (Semrád, Holík), 9. Kadlec (Kuchta, Semrád), 12. Michálek (Přidal, Vala), 13. Voříšek (Cachnín, Mikeš), 36. Kuchta (Síla, Benák), 46. Třetina (Přidal, Michálek). Rozhodčí: Petr Blaha – Marek Pospíšil, Pavel Blažek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 320. Třetiny: 0:4, 1:1, 2:1. Havlíčkův Brod: Holík – Benák, Kliment, Semrád, Kulhánek, Dudycha, Vala, Dvořák – Síla, Cachnín, Přidal, Mikeš, Voříšek, Michálek, Kuchta, Třetina, Ludvík, Kadlec.