Toho angažoval předseda BK David Kozlík, který po zápase s Moravskými Budějovicemi poskytl rozhovor o momentálním dění v Kotlině.

Už máte za sebou i menší krizi a uvažovali jste o doplnění kádru. Kdy jste se rozhodli tento krok nakonec neuskutečnit?
Doplnění kádru jsme sice slibovali, měli jsme i vytipované hráče, a to v době, kdy jsme měli pocit, že se týmu příliš nedaří. Mysleli jsme, že to bude ideální impuls pro hráče. Ovšem během několika málo zápasů kluci ukázali, že síla a týmový duch kádru je obrovský. Dostali se dokonce i na první příčku, soupeře válcovali, i když některé zápasy nedotáhli do vítězného konce. A to byly důvody, kvůli kterým jsme se rozhodli kádr nechat takový, jaký je. Je dostatečně silný, aby bojoval o postup.

Tým je na prvním místě tabulky. Jak to ale vypadá s finančním zabezpečením klubu v případě postupu do první ligy?
V první řadě bych se rád omluvil, slibovali jsme, že vydáme nějaké prohlášení, ale trochu jsme s ním otáleli. Nyní jsme řešili otázku trenéra a předtím doplnění týmu. Po mém nástupu do funkce před rokem a půl jsme jednoznačně prohlásili, co je naším cílem. Před letošní sezonou jsme ho povýšili na to, že chceme hrát o postup a jsme na něj připraveni.

Jste na něj připraveni i hráčsky? Budete tým posilovat?
Ano, ovšem nechceme jít cestou „žoldáků", kteří si sem přijdou pro peníze, možná výkon odvedou, ale možná taky ne. Další věc je ta, že když přivedu hráče, tak ho musím nechat hrát ve dvou pětkách. Tím pádem můj hráč, se kterým se tady roky piplám, bude ve hře omezený. Takže tým i finance jsou připraveny. Všichni dělají vše pro postup. Jdeme za tím postoupit do WSM ligy. Jestli se nám to podaří letos, nadcházející sezonu, nebo za dva roky, uvidíme. Ale postoupit chceme s týmem, který si sami vybudujeme.

Je možné prozradit rozpočet dospělého týmu?
Jsou to interní informace, a s prominutím do toho nikomu nic není. Je naše práce zajistit tým po finanční stránce, a to se nám pro sezonu podařilo.

Jaké máte vztahy s městem?
Za vedení i za sebe musím městu poděkovat, dělá pro hokej velký kus práce. I podpora je solidní. Město je jedním ze tří velkých sponzorů, kteří hokej v Havlíčkově Brodě drží.

Nerýsuje se další sponzor, který by ještě lépe a více podpořil klub?
Kromě města Havlíčkův Brod máme ještě dva velké sponzory a pak i řadu menších sponzorů. Není to tak, že za někým přijdete a ten vám dá peníze. Je to práce na dlouhou dobu. Od něčeho se musíme odrazit. My jsme se odrazili loni od toho propadáku. Postupně to balíme a připravujeme, a snažíme se to mít podchycené.

Co se týče výhledově WSM ligy, jak to vypadá s hráči. Už přemýšlíte, koho oslovíte?
Nějakým způsobem určitě uvažujeme o posílení. Třeba Jan Milfajt byl pro mě jeden s klíčových hráčů. Já jsem s ním osobně počítal, ale nakonec jsme se domluvili, že ho pustíme do Třebíče, protože chtěl hrát první ligu. Jestliže budeme chtít kádr pro první ligu, tak půjdeme cestou vlastních hráčů. Nemusí to být přímo naši odchovanci, ale alespoň hráči, kteří si Brodem prošli a mají k němu nějaký vztah. Příkladem je Kryštof Kulhánek, který je hráč Kolína, ale prošel si naší mládeží, dále bych zmínil Semiše staršího a Lukáše Endála. Tyto kluky jsme si stáhli k nám a touto cestou chceme jít. Možná jsem naivní, ale ten kádr, který by WSM ligu vybojoval, tak by si ji i zasloužil hrát. Samozřejmě s nějakým citlivým doplněním.

Postup do první ligy byl i důvodem, proč jste angažovali Romana Kaňkovského, zkušeného trenéra a bývalého skvělého hráče?
My jsme těch variant, jak nahradit Aleše Tottera, měli několik. Já jsem hned od začátku uvažoval o Romanu Kaňkovském, protože se trochu známe a navíc mám rád lidi, kteří nejsou moc vznětliví a prudcí, proto jsem ho oslovil. Samozřejmě jsem věděl o jeho hráčských kvalitách. Aleš měl v tomto možná trochu handicap, že velký hokej nikdy nehrál. Přece jen nadhled zkušeného hráče je k nezaplacení.

V obranných řadách vás nejvíce tlačila bota a Roman Kaňkovský byl výborný obránce…
Je super, že první lajna nám v první polovině sezony namlátila branky, přejela soupeře a ostatní se jen vezli. Ale teď přichází čas, kdy první lajna je pohlídaná a je potřeba pracovat s ostatními, kteří musí zaskočit. Proto jsme chtěli zkušeného trenéra, který bude s týmem pracovat jako s celkem a kluci mu budou věřit.

Nejednáte s městem nebo s technickými službami o opravách zimního stadionu v Kotlině?
Jednání samozřejmě probíhají. Já se spíš starám o chod A-týmu a o peníze. Ostatní zase spíše jednají s městem. Není v silách jednoho člověka zvládnout vše. Snažím se pochytat všechny informace. Snažíme se jednat s městem a technickými službami o zkvalitnění a vylepšení stadionu.