Jak prozradil v rozhovoru jejich trenér Jan Krajíček, trénovalo se nadstandardně až čtyřikrát týdně.

Honzo, můžete nám prozradit, jak probíhala suchá příprava?
Suchá příprava byla zahájena začátkem května. Plán byl navázat na hokejbalové tréninky, které probíhaly už minulý rok. V úterý a ve čtvrtek jsme navíc vložili novinku, kdy jsme organizovali tréninky v Brodě v areálu u koupaliště pod vedením Radima Křišťana a Kuby Kořínka z Be FIT SnS. Trénovali jsme tedy až 4x týdně, což je nadstandard v krajské lize a doufám, že jsme na novou sezónu v tomto směru dobře připraveni.

Už jste absolvovali tréninky na ledě. Na čem by se ještě před prvním přátelským utkáním proti Havlíčkovu Brodu mělo zapracovat?
Tak zapracovat (smích). Jsme na začátku přípravného období. Kluci se spíš seznamují po dlouhé době s ledem a výstrojí. Zatím to je hlavně o tom dostat to zpět do nohou. Zaměřujeme se na bruslivá cvičení, je to o objemu a na nabrání trošku fyzičky. Příští týden máme dva tréninky připomenutí systému hry a přípravu na první přátelák. Je to pro nás samozřejmě atraktivní utkání. Všichni se na něj těšíme, ale nám sezóna začíná až za měsíc. Směřujeme přípravu tak, abychom byli připraveni na první mistrovské utkání 4. října, a ne na první přátelák.

Teď asi ta nejdůležitější otázka, která zajímá nejednoho světelského fanouška. Mužstvo před začátkem letní přípravy opustilo pět hráčů. Zatímco Jakub Doležal se již vrátil z Havlíčkova Brodu zpět, zbylí čtyři hráči dál bojují o místo v druholigových týmech. Mohl byste nám přiblížit jejich situaci?
Mám novou, pro nás velice pozitivní zprávu, že zítra na tréninku už se mi bude hlásit Pavel Blažek, který ukončil působení v Brodě a vrací se k nám do týmu. Kuba Kořínek a Jirka Zvolánek zůstávají v Havlíčkově Brodě, kde budou hrát II. ligu. Kluci nám samozřejmě budou chybět, ale přejeme jim, aby se jim v novém působišti dařilo. Kuba Kůrka přišel v podstatě loni, odehrál tady tuším tři, čtyři zápasy. Takže to zas není takový odchod, ale samozřejmě je to náš hráč. Šel hrát do Pelhřimova a také mu přejeme, ať se daří.

Může se naopak světelské publikum těšit na nějakou zajímavou posilu?
Nová posila je určitě Vojtěch Varga, který s námi trénuje už od začátku. I on absolvoval začátek přípravy v Brodě, ale nedohodl se tam na spolupráci a jde k nám na hostování. Myslím, že to bude velká posila. Další hráče, zejména obránce, máme v jednání a na základě vytvoření úzké spolupráce s Havlíčkovým Brodem očekáváme střídavé starty mladších hráčů.

Jednáte i o příchodu druhého brankáře?
Adekvátní náhrada za Zvoldu (Jiří Zvolánek – pozn. redakce) zatím není. Jedničkou bude Michal Koubský a z hostování v Humpolci se vrátil Zbynďa Mikuš, který s námi absolvuje tréninky. Minimálně na střídavý start se k němu pokusíme získat nějakou alternativu, v případě jeho zranění nebo výpadku výkonnosti.

Již za necelý týden přivítáte doma Havlíčkův Brod. Nastoupí do tohoto utkání už nějaké zmíněné posily?
Určitě nastoupí Vojta Varga a navrátilci Pavel Blažek a Kuba Doležal. Ještě uvidíme, jak se dohodneme s Brodem, že bychom zkusili v tomto zápase i dalšího mladšího hráče na střídavý start.

Jaké máte letos vyhlídky na sezonu?
Vyhlídky máme v podstatě dané. Když dvakrát za sebou vyhrajete titul, tak si nemůžete dát jiné cíle než ho obhájit. Nějaké změny v týmu jsou, ale uvidíme, jak se to vyvine během sezóny. Náš cíl je hrát atraktivní a účelný hokej, aby se diváci i hráči bavili. Pro ně budou připraveni zase akce jako plyšový večer a podobně.

Filip Beneš