Hokejisté z Benátek nad Jizerou, kteří jsou oficiální farmou extraligového Liberce, umí chlapcům z Kotliny zahrát na tu pravou strunu. V loňské soutěži jim doma nadělili „búra", před čtrnáct dny je poslali z vlastního ledu domů s nakládačkou 6:1. Úterní odveta v Kotlině se rodila těžce, na těsnou výhru se hokejisté z Vysočiny hodně nadřeli.

Lépe začali domácí, již ve 4. minutě odmítl tutovku Štěpánek, když před prázdnou svatyní soupeře ještě přihrával. Byli aktivnější, i v oslabení si dokázali vytvářet slibné příležitosti, jednu z nich Polodna přetavil ve vedoucí gól 1:0, žel ještě v téže minutě Skalický srovnal na 1:1. Potom domácí přežili téměř dvouminutové oslabení 3 na 5, vrhli se sami do ofenzivy a pár minut přikovali soupeře v jeho obranné třetině.

Rebelové však zbytečně faulovali a další přesilovku 5 na 3 již Středočeši zužitkovali 2:3. Těsně před sirénou mohl vyrovnat Ondráček, z kroku však minul benátskou svatyni.

Hned v úvodu prostřední části vychytal Blažíček gólovku brodskému Meidlovi, o chvíli později byl při přesilovce Endál již úspěšný 2:2. Hráči od Jizery přidali v tempu, ve 25. minutě se brodská obrana podobala otevřené knize a Skořepa snadno vrátil spoluhráčům vedení 2:3. Hosté byli silnější na puku, byli i důraznější, v brodské obraně to občas zaskřípalo. Až v závěru třetiny se pokusili Rebelové o zvrat, srovnali na 3:3, když podruhé se trefil Polodna.

„Ještě to není z naší strany to pravé ořechové. Našim chlapcům nelze upřít snahu i vůli bojovat. Zatím však předvádějí silový upracovaný hokej, chybí chytrost a lehkost akcí," filozofoval o druhé přestávce majitel klubu Petr Hubacz.

V poslední části zazdil superšanci hostující Obrtňák. Deset minut před koncem mohl rozhodnout Meidl, ocitl se ve výhodné pozici sám před gólmanem, chyběl kousek toho pověstného štěstíčka. Potom se však hrstka věrných diváků, která  se přišla ze žhavé výhně do haly ochladit, přece jenom dočkala lahůdkové akce.

Broďáci rozebrali po pohádkové kombinaci obranu Středočechů do posledního šroubku a Kostourek bombou rozhodl o těsné výhře.
„Jsme teprve měsíc na ledě ve fázi rozehranosti. Často ještě neposlouchají přihrávky, jsou ještě okénka v obraně, nechybí však bojovnost a vůle po vítězství. Extraligový Liberec posílá na svou farmu do Benátek opravdu výkonné hokejisty, kteří budou hrát v prvoligové soutěži významnou roli," je přesvědčen brodský trenér Karel Dvořák.

H. BROD – BENÁTKY 4:3
Branky a nahrávky: 9. Polodna (Třetina), 22. Endál (Ostrčil , Vondráček), 37. Polodna (Rytnauer, Třetina), 52. Kostourek (Morava, Rytnauer) – 9. Skalický (Jonát), 16. Chlapík (Štich, Mrkvička), 25. Skořepa (Liška, Jánošík). Rozhodčí: Doležal – Marek, Kukeně. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 180. Třetiny: 1:2, 2:1, 1:0.
Havlíčkův Brod: Suchan – Ostrčil, Soldán, Protivný, Pavlík, Knesl, Novotný – Vondráček, Knotek, Endál – Polodna, Třetina, Meidl – Ondráček, Kostourek, Rytnauer – Musil, Štěpánek, Kapec.