Ten byl z výkonu svých svěřenců na severu Čech poněkud rozladěný.

Poté, co Rebelové dokázali po dobrém výkonu přivézt dva body z Benátek, byli fanoušci plni očekávání, zda se konečně Havlíčkův Brod rozjede a začne získávat tolik potřebné body.

V Ústí však byli horším týmem a zaslouženě odjíždí zpět na Vysočinu bez bodu. „Nepotvrdili jsme výkon z Benátek nad Jizerou, i když si myslím, že Benátky nad Jizerou byly pohyblivější a lépe bruslily než Ústí nad Labem," ukázal Jeřábek, že za vysokou prohrou stojí spíše výkon havlíčkobrodských hokejistů než kvalita na straně soupeře.

Domácí ukázali hned v úvodu, že chtějí navázat na výborný výkon z předešlého kola, kdy na vlastním ledě skolili Horáckou Slavii. Na první branku však museli počkat až do 10. minuty, kdy si na trestné lavici odpykával svůj dvouminutový trest havlíčkobrodský útočník Aleš Půlpán.

Byla to jediná branka, kterou diváci v první dvacetiminutovce měli možnost vidět. To druhá třetina již nabídla mnohem více vzruchu před oběma brankami. Nejprve se ke slovu dostali domácí, když Vít Budínský využil další přesilovou hru a poslal Lvy do dvoubrankového vedení. Ústečtí hokejisté si zápas užívali a pět minut před koncem druhé třetiny už vedli dokonce 4:0. V této fázi zápasu se domácím dostala do hlavy myšlenka, že se již nic nemůže stát, ale opak byl pravdou.

Závěrečná zápletka

„Odskočili jsme Havlíčkovu Brodu na 4:0, jenže od stavu 3:0 si každý šel útočit a přestal hrát dozadu," kritizoval přístup svých svěřenců Tomáš Mareš. Hosté v této chvíli vycítili šanci na zdramatizování utkání. Do konce druhé třetiny se trefili Maliník s Heřmanem a rozdíl ve skóre byl opět pouhé dvě branky.

Deset minut před závěrečnou sirénou se navíc prosadil Patrik Zdráhal, a utkání tak opět dostalo nový náboj. Ten však okamžitě zničil svou druhou brankou David Merta. „Věnovali jsme Severočechům tři laciné góly. Potom jsme ožili a snížili skóre na 4:3 z pohledu domácích.

Naše naděje však definitivně pohřbil pátý gól Ústí nad Labem, což bylo zlomovým momentem duelu," vrátil se k Mertově zásahu Jeřábek.

Domácí ještě v závěru přidali dvě branky, a rozhodli tak o svém vítězství. Rebelové tak do druhé poloviny soutěže nevstoupili příliš šťastně a pokud chtějí udržet svou prvoligou příslušnost, budou muset začít předvádět lepší výkony než v Ústí.

Lukáš Zelený