Podali velmi dobrý výkon a vstřelili velmi silnému soupeři čtyři góly. Na nich se podílel dvěma asistencemi talentovaný útočník Jan Jelínek, který supluje zraněného kapitána Miroslava Třetinu v elitním útoku. „Snažím se hrát co nejlíp pro kluky v lajně i pro celý tým. Chci vždy odevzdat stoprocentní výkon," hlásí odhodlaně osmnáctiletý mladík.

Honzo, nastoupil jste v prvním útoku po boku Lukáše Endála a Patrika Přidala. Jak se vám vedle nich hrálo?
Hrát s nimi je samozřejmě super. Nastupovat v jednom útoku s Lukášem Endálem je jiná liga.

Připsal jste si dvě asistence. Mohl byste popsat ze svého pohledu obě gólové situace?
Při prvním gólu jsem vyjel zpoza brány a našel jsem tam Endyho (Lukáš Endál – pozn red.), pro něj už bylo snadné to tam dát. U toho druhého už to byla spíš taková náhodička. Paťas (Patrik Přidal – pozn. red.) to tam na mě házel a jsem mu to jen sklepl. Potom už to měl do prázdné brány.

Dlouho to bylo otevřené, stav byl nerozhodný 4:4. Myslíte si, že mohlo mít vliv na vstup do třetí třetiny vaše oslabení, které dostalo Tábor víc do hry?
Nevím, jestli to mělo vliv. V předchozích zápasech se nám nepovedly druhé třetiny, těžko říct, jestli jsme teď ve třetí třetině trochu polevili.

Střídáte hraní za áčko a za juniorku. Je to pro vás velká zátěž?
V poslední době jsem byl víc u áčka, v zápasu juniorky mě vynechali. Byl jsem za to rád, protože jsem měl víc volného času. Mohl jsem si tak udělat věci do školy.

Ve druhé lize už máte na kontě tři body. Čekal byste před začátkem sezony, že můžete mít v áčku tak velký ice-time?
Vůbec bych to nečekal, ale jsem za to samozřejmě rád. Obzvlášť za to, že jsem mohl zaskočit za zraněného Míru Třetinu a hraji v jednom útoku s Endym a Paťasem.

Cítíte na sebe trochu větší tlak, když zaskakujete za Miroslava Třetinu, který je kapitánem týmu?
Trochu jo. Snažím se ale hrát co nejlíp pro kluky v lajně i pro celý tým. Chci vždy odevzdat stoprocentní výkon a doufám, že se mi to daří. Pro mě je to velká zkušenost do budoucna.

Richard Wagner