Minulý týden byl pětadvacetiletý rodák z Havlíčkova Brodu součástí velkého rozšiřovacího draftu nového klubu nejlepší hokejové ligy světa. Seattle si Vaněčka vybral do svého mužstva. „Když jsem se to dozvěděl, byl to šok,“ přiznal Vaněček v jednom z rozhovorů pro média.

Jenže poté Krakeni ze Seattlu vytáhli z trhů volných hráčů velké jméno do brankoviště, domluvili se na šestileté smlouvě s Philippem Grubauerem. A někdo musel logicky z kola ven.

Vaněček se tak vrací zpátky do Washingtonu. Capitals za Vaněčka vyměnili volbu ve druhém kole draftu v roce 2023.

V dresu Washingtonu Vaněček v minulé sezoně absolvoval úspěšný premiérový ročník v NHL. Ve 36 zápasech si připsal 21 výher a měl úspěšnost zásahů 90,8 procenta. Skončil také šestý v anketě o nováčka roku.

Seattle se ovšem s havlíčkobrodským rodákem nezapomněl rozloučit. „Děkujeme za nezapomenutelný týden, Vítku,“ napsali na oficiálním twitterovém účtu představitelé Seattlu, jenž se na podzim stane dvaatřicátým klubem NHL.

Vaněček se stal čtvrtým českým brankářem, jenž v NHL změnil působiště po středečním otevřením trhu s volnými hráči. Petr Mrázek se dohodl na smlouvě s Torontem, David Rittich posílil Nashville a Daniel Vladař byl vyměněn z Bostonu do Calgary.