Podle posledních zpráv si majitelé klubu sedli s vedením a hráči. Poslední šanci, jak napravit sezonu, mají svěřenci Jiřího Recha do konce roku, kdy se mají prvoligovou tabulkou prokousat na předsezonní cílové páté místo.

Asi nikdo nečekal, že by se série, která má Rebelům do konce roku zajistit už zmiňované páté místo, nastartovala doma proti lídrovi soutěže z Mladé Boleslavi. A to domácí trenér Rech nemohl v sestavě kromě zraněných Kostourka, Třetiny a Polodny počítat ani s Mickou a Semorádem, kteří nebyli uvolněni ze svých klubů (Slavie a Pardubic – pozn. autora). Ovšem k bodovému zisku nechybělo málo.

V prvním dějství byl více v pohotovosti hostující gólman Will, který musel zasahovat proti Protivnému a Musilovi. Na druhé straně Suchan vychytal Ryse. Přišla sedmnáctá minuta zápasu a s ní i překvapivé vedení Rebelů. Brodský obránce Marian Morava u mantinelu vybojoval puk, předložil ho Štěpánkovi, a ten rozjásal Kotlinu. Hned na začátku druhé třetiny mohl zvýšit vedení Vondráček po nahrávce Endála, Will byl pozorný. Vzápětí přišel trest v podobě vyrovnávací branky, když Suchan nejdříve vychytal Červeného, ale na dorážku Laskota už nedosáhl. Do konce druhého dějství se podařilo loňskému extraligistovi otočit skóre, když se tři minuty před druhou sirénou prosadil Nouza.

„Druhé třetiny musíme zlepšit, protože co se koukám dozadu, tak je moc prohráváme," všiml si brodský kouč. Do závěrečné dvacetiminutovky nastoupili lépe hosté. Suchan nejdříve betonem vyrazil pokus Koudelky. Na druhé straně Rytnauer nevyzrál na Willa. Vzápětí byl před domácím gólmanem faulován Loskot a mohl jet trestné střílení, ale na Suchana si nepřišel.

V závěru se Rebelům naskytla čtyřminutová přesilová hra, ani ta k vyrovnání nevedla. Poslední slovo tak měl Lenc, který trefil odkrytou branku při power play domácího týmu. „Ve třetí třetině jsme nějaké šance měli, byla tam dlouhá přesilovka, ale soupeř má výborný a zkušený tým, moc nás k ničemu nepouštěl. Jedna nebo dvě šance tam ještě byly, ale bohužel se to neodrazí k nám. Na jeden gól nemůžeme vyhrát, chybí nám tam hráči, kteří by ten gól dali. Už ve třetím zápasu jsme dali jen jednu branku," smutnil po zápase Rech.

Obavy z brodského týmu měl hostující ostřílený kouč František Výborný: „Brod je výborné mužstvo a my jsme to věděli. My jsme přijeli s defenzivnější taktikou, což nějaký atraktivní hokej nebyl, ale ve druhé třetině jsme byli aktivnější, a to nakonec rozhodlo."

H. BROD – M. BOLESLAV 1:3
Branky a nahrávky: 17. Štěpánek (Morava) – 23. Loskot (Červený), 37. Nouza (Pojkar, Padělek), 60. Lenc (Nouza). Rozhodčí: Jeřábek, Humpolíček – Klein, Lukš. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 1123. Třetiny: 1:0, 0:2, 0:1. Havlíčkův Brod: Suchan – Morava, Protivný, Jelínek, Soldán, Ostrčil, Novotný – Kozlík, Blažek, Endál, Vondráček, Knotek, Fiedler, Ondráček, Rytnauer, Štěpánek, Stehlík, Musil.