V Pardubicích dostal na konci minulé sezony příležitost a vypadalo to, že by si mohl po několika letech v jejich dresu letos opět nejvyšší českou soutěž zahrát. Angažmá na východě Čech ale nakonec padlo, a tak se šestadvacetiletý útočník Lukáš Endál hlásil v pondělí na začátku letní přípravy zpět v Havlíčkově Brodě. „V koutku duše jsem doufal, že se to povede a zůstanu tam, ale tak to prostě chodí," konstatuje muž, který byl v loňské sezoně kapitánem Rebelů.

V pondělí vám začala letní příprava, jak se na jejím startu cítíte?
Cítím se dobře. Je to náročné, ale my, co jsme se připravovali průběžně, se cítíme dobře.

Začátek letního drilu probíhá většinou volněji, čím vším už jste si stihli projít?
Příprava většinou začíná zlehka, ale my jsme naopak začali docela zostra. Tento týden absolvujeme zátěžové testy, aby trenéři viděli, jak je kdo připravený, a uvidíme, co bude následovat v dalších týdnech.

Oproti minulé sezoně se v Kotlině změnili trenéři, co říkáte na nové duo Mička – Cachnín?
Já oba dva znám vlastně od mala, kdy jsem se na ně chodil dívat. Věřím, že to tady zvednou a bude se hrát o lepší pozice v první lize, než byly ty loňské.

Nezměnili se ale jenom trenéři, ale také složení mužstva…
Nemyslím si, že by tam byly až takové změny. Je to docela stejné. Nějaké změny samozřejmě jsou a přiznám se, že nové kluky vlastně ještě vůbec neznám. Ale je teprve začátek, a co bude dál, se teprve uvidí.

Vy jste minulou sezonu dohrával v Pardubicích a mluvilo se o tom, že byste tam měl zůstat, proč to nakonec nedopadlo?
(směje se) Já to nebudu nijak řešit, prostě to nedopadlo. Jsem pod smlouvou v Brodě a tak to je. Nevím.

Kromě Pardubic se spekulovalo i o zájmu Slavie, bylo na tom něco pravdy?
O tom vůbec nic nevím. Nezastírám, že nějaké možnosti byly, nebo jsou, ale jak říkám, mám smlouvu v Brodě a teď to není o mně. Tím to pro mě hasne, a co bude dál, to uvidíme.

Necítíte zklamání?
Trošku určitě ano. V minulé sezoně jsem nečekal, že bych si mohl zahrát v Pardubicích… Zrovna v Pardubicích, které patří v extralize k top týmům. I tak jsem rád, že jsem si tam mohl zahrát, aniž jsem s tím počítal. V koutku duše jsem potom doufal, že se to povede a zůstanu tam, ale tak to prostě chodí a nic s tím neudělám. Ale na druhou stranu jsem teď doma, můžu být s rodinou a věnovat se malé, která pořád roste.

Možná vám ztížila pozici i nová pravidla o počtu mladých hokejistů v týmu. Věříte pořád, že šance z extraligy ještě přijde?
Uričtě. Nemyslím si, že tohle by byl konkrétně můj problém. Samozřejmě trochu se týmy díky tomuto pravidlu upravit musí. Ale ti kluci budou v mužstvech začínat a já už jsem přece jenom o něco starší.

Takže chuť do hokeje jste neztratil?
Motivace je pořád stoprocentní. Navíc když člověk ví, že je o něj zájem a možnosti dostat se výš pořád jsou. Za chvíli už to tak třeba být nemusí, takže si toho teď vážím, a co bude dál, neřeším.

Lukáš Endál
Narozen: 8.12.1986
Výška: 187 cm
Váha: 97 kg
Post: útočník
Hůl: levá
Bývalé kluby: Slavia Praha, Chomutov, Pardubice