Neuvěřitelně napínavé derby rozhodl Pytlík

Žďár nad Sázavou – Očekávání nezklamali. Hokejisté Žďáru nad Sázavou a Havlíčkova Brodu ve středečním podvečeru předvedli více než patnácti stovkám diváků výtečnou podívanou, ale také neskutečné drama. V dohrávce 23. kola II. ligy skupiny Střed se nakonec radovaly žďárské Plameny, jejichž hrdinou se stal šestnáctiletý dorostenec Jaromír Pytlík, autor vítězné branky z předposlední minuty zápasu.

11.1.2018

Ve středeční dohrávce 23. kola II. ligy – skupiny Střed doma zdolali hokejisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) rivala z Havlíčkova Brodu (v červeném) těsně 4:3, když vítěznou branku zaznamenali v předposlední minutě hry.Foto: Petr Nedvěd

ŽĎÁR N. S. – H. BROD 4:3
Úvod derby se nesl ve slavnostním duchu. Jedna z legend českého hokeje, mistr světa z roku 1985 Jaroslav Benák, který byl před časem uveden do Síně slávy českého hokeje, dostal věcný dar od žďárského klubu jako poděkování za jeho trenérskou práci, kterou až do konce minulé sezony odváděl pro Plameny.

Úvodní dějství nabídlo šance před oběma brankami, góly však začaly padat až po změně stran. Jako první se radovali hostující Bruslaři, ránou od modré využil přesilovou hru Semrád – 0:1. Žďár pak svého soupeře přitlačil, po několika nevyužitých příležitostech zahřmělo až minutu před druhou sirénou, parádní přihrávku Štěpánka efektně tečoval za Novákova záda Vítek – 1:1.

Herní převahu si Plameny přenesly také do úvodu závěrečné dvacetiminutovky a již po dvou minutách hry je před brankovištěm osamocený Stehlík dostal do vedení. Deset minut před koncem našel parádní přihrávkou Štěpánek Pytlíka a za stavu 3:1 to vypadalo, že žďárští hokejisté míří za třemi body. Lídr tabulky však utkání nezabalil a během sedmapadesáti vteřin skóre vyrovnal.

V 55. minutě se před brankou nejlépe zorientoval Třetina a poměrně šťastnou trefou dostal Bruslaře zpět do hry. Za necelou minutu se puk před brankou Žďáru odrazil na hokejku Kuchty, který z úhlu vyrovnal na 3:3. Zdálo se, že derby bude muset rozhodnout až prodloužení, jenže v čase 58:19 zaváhala hostující obrana ve vlastním obranném pásmu, do nějž si najel žďárský benjamínek Jaromír Pytlík a trefou nad pravý beton gólmana Nováka definitivně překlopil misky vah na stranu Žďáru – 4:3. Bruslaři se ještě pokusili odvoláním strážce jejich svatyně na střídačku utkání vyrovnat, ale Plameny si v závěru zisk tří bodů dokázaly pohlídat.

„První třetina vyzněla pro hráče Brodu, ale poté už jsme začali hrát svoji hru. I poté, co jsme ztratili vedení 3:1, jsme šli za vítězstvím a nakonec jsme za to byli odměněni,“ pochvaloval si kormidelník Plamenů Michal Konečný.

„Od druhé třetiny měla hra tempo a spád. Šli jsme do vedení, Žďár však dokázal skóre otočit. Díky zvýšené aktivitě jsme vyrovnali, v závěru bohužel hráči podcenili situaci a inkasovali jsme rozhodující branku,“ zhodnotil derby asistent trenéra Havlíčkova Brodu Ladislav Fixa.

V sobotu čekají na vedoucí duo tabulky souboje s mužstvy z jejího suterénu. Žďárské Plameny se od 17.30 představí opět před svými fanoušky, když přivítají českobudějovický David Servis. Hráče Havlíčkova Brodu pak čeká výjezd na led posledního Písku.

Branky a nahrávky: 39. Vítek (Štěpánek), 42. Stehlík (Gregar, Kunstmüller), 50. Pytlík (Štěpánek, Beneš), 59. Pytlík (Gregar, Krupka) – 24. Semrád (Endál), 55. Třetina (Vašíček), 56. Kuchta (Vašíček, Michálek). Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 7:7, navíc Jícha (Žďár n. S.) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 512. Třetiny: 0:0, 1:1, 3:2. Žďár nad Sázavou: Řehoř – Pleva, Lojek, Beneš, Poizl, Peslar, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Dospěl, Krupka, Kovářů. Havlíčkův Brod: Novák – Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Balgalvis, Kříž, Hrabaň – Přidal, Třetina, Endál, Voříšek, Milfait, Kozlík, Michálek, Šuhaj, Chlubna, Beneš, Ludvík, Kuchta.

10. Písek 25 4 1 1 19 59:112 15

Program 27. kola II. ligy – skupiny Střed (sobota 13. ledna): Nymburk – Tábor, Kolín – Klatovy, Žďár n. S. – David Servis Č. Budějovice (17.30), Písek – H. Brod, Pelhřimov – M. Budějovice (18.00).

Autor: Tomáš Pohanka