V 8. minutě měli hosté možnost přesilové hry, v níž došlo k velmi kontroverzní situaci. Parýzek z ostrého úhlu vystřelil na branku Šumperka. Miroslav Svoboda střelu pouze vyrazil k Melkovi, který jej dostal za záda domácího brankáře. Rozhodčí však gól neuznal pro údajné posunutí branky.

„Ani nevím, jak ta situace vypadala, takže těžko říct. Ví to pouze rozhodčí," vrátil se ke klíčové situaci havlíčkobrodský Jakub Babka.

Sdílnější byl Tomáš Rousek, který s rozhodnutím hlavního rozhodčího evidentně nesouhlasil. „My jsme měli v úvodu dvě přesilovky. Rozhodčí nám neuznal gól a nás to možná trochu položilo. Je to těžký, hrajeme dole, a ti rozhodčí si to pískají, jak chtějí," rozčiloval se jednadvacetiletý útočník.

S druhou přesilovou hrou naložili Rebelové velmi bídně a Šumperk opět potvrdil, že je nebezpečný i v oslabení. V minulém kole se proti Třebíči prosadil Karel Plášek, tentokrát byl úspěšným střelcem Lukáš Žalčík. „Dostali jsme blbý gól při naší přesilovce. To se nemůže stát, abychom takhle tři útočníci propadli," litoval Babka chyby před úvodní brankou a pokračoval: „Ten gól nás hodně srazil, ale byla to naše chyba."

A opravdu inkasovaný gól srazil havlíčkobrodské hokejisty velmi tvrdě. V následujících třech minutách přidali Draci další dvě branky a zdálo se, že je utkání rozhodnuto. I ti největší optimisté, kteří doufali v zázrak, museli po čtvrté brance Šumperka zapochybovat. Rebelové se však nevzdali. „Možná se nám hraje lépe, když nemáme co ztratit. Takhle když jsme prohrávali 4:0, tak to najednou šlo," hledal Rousek příčinu zlepšeného výkonu ve druhé polovině utkání.

O první branku hostů se postaral Jan Milfait, který z mezikruží prostřelil Svobodu. Mladý brankář se v závěru druhé třetiny blýskl zákrokem proti Tomkovi, který se na něj řítil sám. V závěrečné dvacetiminutovce se postupně prosadili Aleš Padělek s Martinem Parýzkem a Rebelové byli zpět ve hře. „Ve třetí třetině jsme se ještě hecli a soupeři jsme to aspoň znepříjemnili," pochvaloval si Rousek hru v posledním dějství.
Místo vyrovnávací branky však přišla dvojnásobná přesilová hra pro domácí a Drtil střelou od modré zvýšil na 5:3. Dvě minuty před koncem se však svým důrazem před brankou prosadil Babka a o drama bylo postaráno. Rebelové si příležitost k vyrovnání vypracovali, Svoboda však svůj tým podržel a zajistil mu cenné tři body v boji o play-off.

„Chyběla jedna povedená střela, jeden propadnutý puk. Soupeř dal třeba takový gól, nám se to moc neodráželo na hokejky," vzpomínal autor čtvrté branky Rebelů na vítězný gól Draků, kdy se Drtilovi střela vůbec nepovedla.

Lukáš Zelený