Nejdříve si poradili ještě ve starém roce s Jindřichovým Hradcem 4:3 a v prvním utkání v novém roce si připsali tři body za výhru nad Řisuty 3:0.

„Jsem rád, že se nám tyto zápasy v Kotlině povedly," řekl brodský gólman Čeněk Novák, který se v neděli mohl pochlubit druhou vychytanou nulou v sezoně.

Gól si diváci zakřičeli už ve třetí minutě, kdy se v přesilové hře prosadil Lukáš Endál, který zužitkoval přihrávku od Miroslava Dubna. Domácí i nadále byli lepším týmem, ale do poloviny zápasu v řisutské brance čaroval Jan Ilašenko, zejména při přesilovkách.

Až ve zmiňované třicáté minutě kapituloval podruhé a znovu z hokejky Lukáše Endála, tentokrát si asistence připsali Miroslav Třetina a Jevgenij Kondratěv.

„Hráli jsme dost přesilovek, při kterých je hodně držel gólman. Chytil pět tutovek, stejně jako nás podržel Čenda při jejich přesilovkách," měl jasno brodský obránce David Vala. Ten založil akci, ze které dvanáct minut před koncem padla třetí branka.

„V rohu jsme s Chlubničem (Tomáš Chlubna – pozn. autora) vyšťourali puk, já jsem ho potom na něj prostrčil, a on ho parádně vyvezl a přihrál na druhou stranu Žeňovi (Jevgenij Kondratěv – pozn. autora), který to z voleje nádherně trefil," popsal poslední trefu zápasu Vala a dodal: „Hráli jsme dobře odzadu, dobře jsme drželi střední pásmo, dnes jsme to skvěle odmakali jako tým."

Z vychytané nuly měl radost Čeněk Novák, který tým podržel zejména v oslabení.

„Kluci hráli jako z partesu. Moc toho na mě nešlo, takže jsem jim za to vděčný. Jednoduchý to pro mě není, když deset minut nemám zákrok. Potom je těžké řešit brejkové situace. Nebezpečné pro mě byly přesilovky pět na tři, tam jsem párkrát puk neviděl, ale kluci to skvěle ubránili. Jinak soupeř moc nehrozil, hráli jsme dobře takticky," chválil spoluhráče Novák.

Spokojený byl po zápase i domácí kouč Aleš Totter: „Dnes můžou jít kluci domů se vztyčenou hlavou. Když se podíváme na tabulku, tak je to důležité vítězství. Výborný výkon podal Čenda, který změnil nějaké věci s trenérem gólmanů. Věříme, že takhle bude pokračovat i dál, protože to je základ týmu. Škoda, že se nám zranili Patrik Přidal a Semiš (Tomáš Semrád – pozn. autora). Museli jsme potom improvizovat a stáhnout sestavu na tři lajny, jinak si ale po první třetině zasloužili hrát všichni. Fyzicky jsme to zvládli a jedeme dál."