Tento zápas neměl nikdy výjimečný náboj, ale situace se změnila.

V Berouně nyní působí trenér Petr Novák, který u Rebelů působil pět let. I tak je cíl jasný. Získat povinné tři body a soustředit se na pondělní zápas s Hradcem Králové, který ukončí domácí tripl. „Bude to  nezvyklé, pět let v Brodě a nyní jako soupeř. Ale zase to tak čerstvé není. Z Brodu jsem rok a dva měsíce," řekl na úvod Petr Novák. Ten je také pověstný svým humorem při hodnoceních zápasů, a odlehčit atmosféru umí i nynější brodský trenér Jiří Rech, Takže i novináři se mají na co těšit. „Hokej je sport a je potřeba to odlehčit. Když nejde o život, tak jde o … Na Petra nic připraveného nemám, ale spíš mám obavy, co má připravené on na nás," smál se Rech a dodal: „Všichni víme, že Petr brodské prostředí dobře zná a dokonce se na nás byl i podívat, takže nás bude mít přečtené. My se nebudeme honit do útočení, počkáme si na jejich chyby," má jasno brodský lodivod.

Hokejové starosti má Petr Novák v Berouně. Tým je poslední, ale z posledních dvou výsledků je jasné, že týmu začíná měnit herní tvář. „My můžeme překvapit u deseti týmů I. ligy, můžeme bodovat i s Ústím, Boleslaví nebo Olomoucí, ale tam je to složitější," je přesvědčen berounský kouč. A bodovat chce samozřejmě i v Kotlině. „Brod není v optimální formě, tak překvapit můžeme a věřím, že bod uhrajeme," přeje si Novák.

Poprvé se představí v Kotlině jako soupeř, tak se nabízí otázka, jestli má na návrat něco nachystaného. „Zatím ne, ještě jsem neměl čas o tom přemýšlet. Snad jen, že bych nastoupil v brodské bundě," s úsměvem dodal Novák.