„Chceme jít do další sezony s tím, že budeme znovu bojovat o postup. Nebojíme se to vyhlásit. Chceme do toho jít s týmem, který tady teď máme. Uvidíme, co nám ukáží přípravné zápasy, podle toho se tým pokusíme doplnit. Opět půjdeme cestou vlastních odchovanců a tým budeme citlivě doplňovat. I když jsme vyhlásili postup, určitě horentně zbrojit nebudeme. Buď se nám cíl povede touto cestou splnit, nebo ne,“ potvrdil člen výkonného výboru BK David Kozlík starší.

Velké posilování se tedy nedá čekat. S kádrem to aktuálně vypadá tak, že ho opustil trojlístek hráčů. Nejcitelnější ztrátou je odchod střelce Lukáše Endála. Ten zamířil do Českých Budějovice, kde bude hrát první ligu za místní Motor. Dále už dres neoblékne Jakub Šuhaj a lotyšský obránce Niklavs Balgalvis.

„S hráči jsme domluvení, všichni nám řekli, že tady chtějí pokračovat, a to i Jirka Vašíček. Řekl bych, že kluci tady spolu za tři roky vytvořili skvělou rodinu a jsou na tým hrdí,“ přeje si Kozlík.

Zásadní změnou také prošel realizační tým. Hlavním trenérem se stal Jiří Čelanský, který zároveň bude i generálním manažerem klubu a šéftrenérem mládeže.

„Je to pro mě obrovská výzva, nabídky Havlíčkova Brodu si moc vážím. Tým bojuje každou sezonu o postup do WSM Ligy, to je pro mě důležitý odrazový můstek. Věřím, že společnými silami to dokážeme a áčko konečně postoupí. Nechci ale hned na začátku říkat nějaká velká slova, budu radši, když za nás budou mluvit činy,“ řekl Čelanský.

Ten si za svého asistenta vybral Miroslava Dubna, který ukončil aktivní hráčskou kariéru. „Jako asistenta jsem si vybral Míru Dubna. Byla to pro mě jednoznačná volba. Je to patriot a člověk, který ještě v předminulé sezoně oblékal společně s kluky výstroj. Může mi tak předat detailní informace o týmu,“ dodal.

„Je to pro mě velká výzva a nová zkušenost. Věřím, že společně vytvoříme co nejsilnější tým. Jirkova vize se mi líbila, pokusím se zúročit všechny své zkušenosti a udělat všechno pro to, abychom se posunuli o další krok dál,“ uvědomuje si Duben.