Novými spolumajiteli klubu se stal podle očekávání Zdeněk Caska a společnost Fredo Brno, kterou zastupuje Evžen Vopelka.

Noví akcionáři prakticky v klubu působí od konce minulé sezony, ale čekalo se na vyjádření města, zda o akcie bude mít zájem či nikoliv. Zastupitelé města nakonec 9. září rozhodli, že o akcie zájem nemájí. „Šli jsme do určitého rizika," přiznal jeden z nových akcionářů Evžen Vopelka. Nejvíce se mezi hokejovou veřejností propírala otázka ohledně zadluženosti klubu a s tím související prodej kmenových hráčů.

„Určitě se hráči neprodávají proto, že by byl klub zadlužený. Klub je na tom stejně jako ostatní kluby, nikde není peněz nazbyt. S penězi bojujeme, získáváme nové sponzory a další jsou v jednání. Já tedy předpokládám, že letošní sezona bude finančně zabezpečena," objasnil ekonomickou situaci předseda představenstva ŽSD a.s. Petr Hubacz.

Hráčský kádr A-týmu

Další otázkou je stav stávajícího hráčského kádru A-týmu, který pod taktovkou trenérů Jiřího Mičky a Richarda Cachnína šlape jak švýcarské hodinky. Po středeční výhře nad Šumperkem a prohře Berouna v Mladé Boleslavi se vyhoupli už na čtvrté místo prvoligové tabulky.

V předešlých dnech brodskou Kotlinu opustili dva největší talenti, Pavel Musil zamířil do Mladé Boleslavi a gólman Daniel Dolejš, který by měl být stavebním kamenem pro nadcházející mistrovství světa dvacítek, odešel chytat extraligu do Vítkovic.

„Danielovi začínala být I. liga těsná, proto jsme souhlasili s odchodem do Vítkovic. Pokud ho nebudou Vítkovice využívat, bude chytat u nás nebo v jiném extraligovém klubu, ale jedině s naším souhlasem," uvedl Hubacz.

Další, kdo dostane extraligovou příležitost, je podle Zdeňka Casky Lukáš Endál. „V pátek půjde na zkoušku do Pardubic. Nehodláme tady jen vychovávat a prodávat hráče, ale také nikomu nebudeme bránit v kariérním postupu. Je jasné, že každý hráč si chce nejvyšší naši soutěž zahrát," dodal Caska. Nabízela se samozřejmě otázka, zda by nebylo výhodnější Dolejše prodat až po mistrovství světa. „Ve smlouvě je opce, že pokud půjde dál, budeme mít z jeho prodeje 25%," prozradil bod ve smlouvě Vopelka.

Sportovní stránka

Ke sportovní struktuře klubu, jejich cílům a k chodu mládeže se zatím vedení klubu odmítlo konkrétně vyjádřit. „Co se týká sportovních věcí klubu, prosíme ještě o trpělivost. My se sejdeme 11. listopadu, kde si chceme sami ujasnit sportovní cestu klubu. Vše se po tomto datu dozvíte," ubezpečil Hubacz.

Rebel Hearts

Fanouškovské sdružení  na  zápase s Havířovem protestovalo proti vyklizení klubovny, která jim sloužila k uskladnění věcí potřebných k fandění a podle nich jim byla od vedení slíbena náhradní místnost. „Pokud tam nebudou skladovat těkavé látky, tak by se dal snad nějaký prostor zařídit," slíbil  Vopelka.

Akcionáři HC Rebel: 

Společnost Fredo Brno              30%   (Evžen Vopelka)

Zdeněk Caska                            30%

ŽSD, a.s.                                    20%  (Petr Hubacz)

1 akcii vlastní město H. Brod

1 akcii vlastní Jaromír Sedlák

Bruslařský klub H. Brod              10%

Měšťanský pivovar Rebel           10%