Všechno podstatné pro utkání se odehrálo v první desetiminutovce duelu. Hned první útok hostí skončil po pětadvaceti vteřinách vedoucí brankou, když zpoza kruhů propálil Vejmelku Filip Pyrochta. „Během té chvíle jsme tam nasekali snad pět chyb,“ hřímal ještě po utkání trenér Dukly Petr Vlk. „Je pochopitelné, že tato rychlá branka naši hru negativně ovlivnila.“

Odpovědět mohli Jihlavané během dvouminutové přesilové hry pět na tři, ale kromě dvou střel od modré nedokázali vůbec nic vymyslet. „Toto byl klíčový moment utkání,“ těšilo hostujícího kouče Karla Mlejnka.

Po první přestávce nastartoval aktivitu Dukly průnik Anděla přes celé kluziště, ale Will byl pozorný. Stejně tak jistě působil při následném zhruba pětiminutovém ostřelování vlastní branky.

Vyšší tempo hry ale rozdrobila série vyloučení, po které hra upadla znovu do podprůměru. Až v závěru druhého dějství vše rozhodla nenápadná akce po levé straně, po které Derner i s pomocí teče domácího beka trefil přesně k bližší tyči nad rameno Vejmelky – 0:2. „Ve druhé třetině jsme si vypracovali některé příležitosti, ale dostali jsme pak laciný gól,“ glosoval dění Vlk.

Nekonal se ani očekávaný tlak Dukly v poslední třetině. Aktivní Severočeši důrazným vysokým napadáním účelně rozrušovali rozehrávku nervózních domácích, kteří nadále marně hledali klíč k otevření liberecké svatyně.

Nepovedlo se jim to ani při více než dvouminutové závěrečné power-play, čímž se v Jihlavě podruhé v duelu s Libercem zrodil stejný výsledek. „Soupeř už hrál jen to co potřeboval, my jsme nenašli sílu, abychom ten jejich obranný val překonali. Z naší strany to nebylo dobré,“ uznal zachmuřený Vlk.

Hosté naopak odjížděli domů velmi spokojeni, po Janusovi na Horáckém zimním stadionu udržel čisté konto i Will. „Naše mužstvo podalo poctivý bojovný výkon podpořený skvělým Willem,“ uzavřel zápas Mlejnek.

JIHLAVA – LIBEREC 0:2

Branky a nahrávky: 1. Pyrochta (Lakatoš, Jelínek), 36. Derner (Bakoš). Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:7, navíc Suchánek (J) 10 min. Bez využití. Diváci: 4 293. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:0.
Jihlava: Vejmelka – de la Rose, Suchánek, Stříteský, Zdráhal, Šidlík, Kajínek, Bryhnisveen – Kubalík, Skořepa, Hamill – Čachotský, Zeman, Jiránek – Žálčík, Hlinka, Anděl – Rabbit, Hubáček, Diviš.
Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Kolmann, Šmíd, Jánošík, Derner, Maier – Lakatoš, Jelínek, Kvapil – Bakoš, Redenbach, Krenželok – Ordoš, Bližňák, Vlach – Jašek, Vantuch, Mikyska.