Dlouhá přestávka skončila, v Česku už se opět chodí na lední hokej. Tedy ten mistrovský, protože tradičně dlouhá letní příprava skončila. V úvodním kole Chance ligy se shodně před vlastními fanoušky představila dvojice klubů z Vysočiny. A vedly si poněkud rozdílně.

Hokejisté Horácké Slavie Třebíč zahájili sezonu v domácím prostředí a pražskou Slavii zdolali výsledkem 5:1 především díky čtyřem využitým přesilovým hrám.

Tu první zužitkoval už v 9. minutě zblízka zakončující Šilhavý. Hosté do první přestávky dokázali srovnat, ale v prostřední části se povedlo Horácké Slavii odskočit.

V úvodním kole Krajského hokejové ligy Vysočiny zdolali hráči Telče (na snímku z loňského duelu v bílém) obhájce trofeje z Moravských Budějovic.
Krajská liga odstartovala. Telč si vyšlápla na obhájce, derby lépe vyšlo Světlé

Hned v jejím začátku musel jeden z hostujících hráčů opět na trestnou lavici a přesilovku s trochou štěstí zužitkoval Psota. A za dalších pár minut zakončoval po pěkné kombinační akci sám před Málkem volný Michálek – 3:1.

V závěrečné dvacetiminutovce pak hokejisté Třebíče přidali další dva přesné zásahy, oba v početní výhodě. Nejprve se šikovnou tečí prosadil Psota, pět minut před koncem pak přidal definitivní pojistku na výhru Bittner, opět po teči – 5:1. Start do sezony tak vyšel Horácké Slavii na jedničku.

Oficiálně doma, ale přesto nikoliv. Hokejisté Dukly Jihlava museli kvůli rozsáhlé rekonstrukci opustit Horácký zimní stadion, letošní premiéru proti Porubě tak odehráli na zimním stadionu v Pelhřimově.

Ve středu startuje už třicátý ročník samostatné české první hokejové ligy. Loňský triumf budou obhajovat hokejisté Dukly Jihlava.
KVÍZ: Startuje třicátý ročník první hokejové ligy. Ověřte si, co o soutěži víte

A sezonu začali ziskem jediného bodů. Úvodní trefu Dukly obstaral útočník Šik. Ten skóroval z bezprostřední blízkosti branky po nahrávce od Beránka. Ještě do konce úvodní periody ale Poruba vyrovnala v početní výhodě zásluhou Střondaly – 1:1.

Po bezbrankové prostřední části góly opět padaly až ve třetí třetině. Obrat ve skóre obstaral po rychlém kontru Hrníčko. Jihlavské to však nesrazilo a o dvě minuty později Brož tečí střely Judy srovnal na 2:2. Tak také skončila normální hrací doba.

Pětiminutové prodloužení rozhodnutí nepřineslo, na řadu přišly samostatné nájezdy. V něm na trefu Pšurného reagoval Čachotský, ale na přesný zásah Šlahaře už Dukla odpověď nenašla. Bod navíc tedy brala Poruba.

CHANCE LIGA - 1. KOLO
TŘEBÍČ - SLAVIA PRAHA 5:1
Branky a nahrávky: 9. Šilhavý (Holec, Poizl), 23. Psota (Bořuta, Vodný), 27. Michálek (Ferda, Krliš), 51. Psota (Vodný, Dočekal), 55. Bittner (Bořuta, Dočekal) – 17. Havrda (Závora, Poletín). Rozhodčí: Čech, Skopal – Zídek, Otáhal. Vyloučení: 2:8. Využití: 4:0. Diváci: 853. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:0. Třebíč: Jekel – Tureček, Bořuta, Hunkes, Doudera, Poizl, Forman, Furch – Holec, Šilhavý, Dočekal – Psota, Bittner, Vodný – Ferda, Michálek, Krliš – Novák, Malý, Svoboda. Slavia Praha: Málek – Szathmáry, Barák, Němeček, Žovinec, Hejda, Klikorka, Matyáš – Strnad, Knotek, Všetečka – Houška, Růžička, Kern – Mrňa, Poletín, Závora – Petrov, Havrda.

JIHLAVA - PORUBA 2:3 pp
Branky a nahrávky: 11. Šik (Beránek), 48. Brož (Juda, Dundáček), – 16. Střondala (Christov, Toman), 46. Hrníčko (Vildumetz, Pšurný), rozhodující nájezd Šlahař. Rozhodčí: Čáp, Květoň – Polák, Roupec. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 812 (hráno v Pelhřimově). Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 – 0:0. Jihlava: Beran – Bilčík, Dvořák, Dundáček, Kočí, Jáchym, Kowalczyk, Matějíček – Čachotský, Skořepa, Mácha – Beránek, Miškář, Šik – Cachnín, Juda, Brož – Harkabus, Seman, Pořízek. Poruba: Dolejš – Klimíček, Urbanec, Voráček, Sedlák, Dluhoš, Mlčák, Lemcke – Šlahař, Vachovec, Šoustal – Gřeš, Pšurný, Vildumetz – Hrníčko, Vehovský, Střondala – Toman, Christov, Berisha.